Motyvacija skatina skirtingų kultūrų bendradarbiavimą

Gegužės 8 d. LSMU ir Kauno klinikose lankėsi svečiai iš Japonijos Hirosimos (Hiroshima) universiteto: prezidentas dr. Mitsuo’as Oshis ir vykdantysis viceprezidentas dr. Toshiyukis Sato. Tai pirmas šio universiteto atstovų vizitas, mūsų Universitetą ir Klinikas yra lankę kelios šios šalies delegacijos.

Sveikindamas svečius, LSMU rektorius prof. Remigijus Žalūnas pažymėjo, kad Lietuva nors ir maža šalis, bet didžiuojamasi 1000 metų istorija. Lietuvoje stengiamasi išlaikyti kalbą, kultūrą, kurios, anot rektoriaus, yra unikalios ir svarbios ir svečių šalyje. „Mes, lietuviai, esame labai motyvuoti žmonės. Tikimės, Japonijos žmonės taip pat yra motyvuoti, nes tai labai svarbu, kai kalbama apie bendradarbiavimą.

Rektorius kalbėjo, kad LSMU yra unikalus – apima visas sveikatos mokslų sritis. Universiteto struktūra, kalbant Europos požiūriu, taip pat unikali. Universitete veikia dvi akademijos: viena skirta žmogui, kita – gyvūnui, bei atitinkamos dvi klinikos, kurios rūpinasi jų sveikata. Buvo pabrėžiamas Universiteto tarptautiškumas, jo patrauklumas talentingiems Lietuvos ir Europos žmonėms.

Hirosimos universiteto prezidentas dr. Mitsuo’as Oshis paminėjo, kad aplankyti Lietuvos sveikatos mokslų universitetą buvo pakviestas ambasadoriaus, kuris Universitetą pristatė kaip didžiausią medicinos mokslų instituciją. „Man tai didelis malonumas ir garbė būti čia ir pristatyti Hirosimos institutą ir mūsų atliekamus tyrimus.“ Svečiai vylėsi, kad tai sudomins LSMU ir ateityje vieno universiteto studentai ir mokslininkai galės vyktis studijuoti ir vykdyti tyrimus kitame universitete, ir atvirkščiai.

Susitikimo metu buvo pristatytas Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir Kauno klinikos, jų veiklos bei glaudus bendradarbiavimas, pagrindiniai studijų, mokslo, klinikinės veiklos pasiekimai. Buvo kalbėta apie galimybę dalyvauti bendruose projektuose. Svečiai taip pat aplankė Kauno klinikų Ortopedijos ir traumatologijos kliniką.

 

„Ave vita“ informacija