Spausdinti

Medicinos mokslų mokyklos rudens stovykla

Vis labiau spaudžiant rudeniškam šaltukui spalio 24–26 dienomis įvyko jau tradicija tapusi LSMU Studentų mokslinės draugijos organizuojama Medicinos mokslų mokykla, šiais metais subūrusi kaip niekad gausų jaunųjų mokslininkų būrį. Per 60 dalyvių savaitgalį stengėsi įgauti svarbiausius mokslinio darbo rašymo pagrindus bei perprasti jo rašymo subtilybes.P. Alaburdos nuotr.

Jaunieji mokslininkai, dirbdami mažesnėse grupelėse po 6 žmones, patys atliko mokslinius tyrimus, analizavo gautus rezultatus, o paskutinę stovyklos dieną pristatė savo pirmuosius mokslinius darbus. Mokslinių darbų temos žavėjo savo įvairove – nuo atspalvių skyrimo gebėjimo iki energinių gėrimų įtakos fiziniam rankų tremorui ar kavos įtakos ŠSD ir AKS. Kad darbas vyktų kuo sklandžiau ir dalyviai galėtų gauti atsakymus į visus iškylančius klausimus, kiekviename žingsnyje juos lydėjo grupių kuratoriai. Patarimų negailėjo ir stovyklos metu svečiavęsi bei paskaitas skaitę dėstytojai. Nuoširdžiai dėkojame doc. dr. I. Balnytei, jau ne pirmus metus mūsų stovykloje patariančiai ir padedančiai visais mokslinio darbo rašymo klausimais. Stovyklos metu su mokslinio darbo struktūra supažindino L. Leonas. Kaip nepasiklysti ieškant mokslo literatūros, jos teisingai ieškoti bei tinkamai vertinti mokė dr. D. Akramienė. Drąsiai eiti mokslininko keliu skatino jaunųjų LSMU Kauno klinikų gydytojų rezidentų bei SMD ALUMNI klubo narių S. Stankevičiūtės, E. Tamulevičiūtės-Prascienės, E. Diržiaus pasakojimai bei dr. P. Čižo sėkmės istorija. Dokt. E. Šakytė padėjo įveikti vieną didžiausių jaunųjų mokslininkų baimių – statistiką, o doc. dr. E. Peičius paaiškino bioetikos svarbą. Apie didžiausias mokslinio darbo klaidas ir kaip jų išvengti pasakojo dr. A. Pranskūnas ir galiausiai paskutinę dieną prof. D. Pangonytė dalino patarimus, kaip tinkamai parengti ir auditorijai pristatyti savo mokslinį darbą. Po darbingos dienos dalyvių mintis atgaivino protų mūšio (Proelium Cerebri) turnyras, kvietė atsipalaiduoti meditacija, o įgauti naujų praktinių įgūdžių ar patobulinti senuosius visi galėjo dalyvaudami pirmosios medicinos pagalbos mokymuose.

Bemiegės naktys, įtemptas darbas, sukeliantis nuovargį, nenuslopino motyvacijos ir geros nuotaikos. Visi džiaugėsi stovykloje įgautomis žiniomis bei užmegztomis naujomis pažintimis, o nuolatinė veikla garantavo, kad laikas prailgtų.

Džiaugiamės turiningu ir įsimintinu savaitgaliu bei tokia gausa motyvuotų ir aktyvių dalyvių. Svarbiausia – norime priminti, kad visi jau esate nugalėtojai, nesvarbu, ar rengėte kelis mokslinius darbus, ar dar tik dėliojatės mintis ateičiai. Vien tai, kad negailėjote laiko ir išdrįsote dalyvauti, rodo Jūsų ryžtą siekti žinių. Tikime, kad įgyta patirtis bus tarsi dar vienas mažas žingsnis, vedantis galutinio tikslo link. 

Edita Kreivėnaitė
Deimantė Mikuckytė