Medicininės edukacijos konferencijoje aptarti ateities gydytojų rengimo iššūkiai

Lapkričio 30 – gruodžio 1 dienomis jau trečią kartą vyko Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ir Jaunųjų gydytojų asociacijos (JGA) organizuojama medicininės edukacijos konferencija „Diplomatai už gyvybę III: evoliucija medicinos mokyme“ („Diplomats for life: Evolution in medical training“), pritraukusi apie 300 dalyvių iš Lietuvos ir užsienio šalių. Pagrindinė šių metų konferencijos ašis - medicininės edukacijos evoliucija.

Konferencija prasidėjo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) akademiniam chorui „Neris“, svečiams, organizatoriams ir dalyviams kartu sugiedojus „Tautišką giesmę“, taip parodant aiškų tikslą stengtis ir dirbti vardan Lietuvos. Dalyvius sveikino Lietuvos Respublikos sveikatos ministras Aurelijus Veryga, LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas, prorektorius studijoms prof. Kęstutis Petrikonis, Kauno klinikų generalinis direktorius prof. Renaldas Jurkevičius, praėjusių metų konferencijos prezidentas prof. Žilvinas Dambrauskas ir Jaunųjų gydytojų asociacijos prezidentas Martynas Gedminas.

Renginio metu neatpažįstamai transformuotame LSMU Naujausių farmacijos bei sveikatos technologijų centre kviestiniai lektoriai iš Kanados, Olandijos, Švedijos, Škotijos, Slovėnijos ir Latvijos dalijosi žiniomis keturiose pranešimų ir diskusijų sesijose, kurių temos - socialinė atskaitomybė, ateities medicininės edukacijos poreikiai ir iššūkiai, netechninių įgūdžių svarba šiuolaikiniam gydytojui bei naujos gydytojų rezidentų rengimo programos, paremtos etapinių kompetencijų modeliu, diegimas Lietuvoje.

Net 16 dirbtuvių metu dalyviai kalbėjosi apie komandinio darbo svarbą, efektyvaus bendravimo su pacientais ypatybes,akademinio patarėjo vaidmenį ruošiant gydytojus, grįžtamojo ryšio ir praktinio vadovavimo (mentorystės) svarbą edukacijoje, ląstelių terapijos galimybėmis gydant vėžį. Nepamiršta ir visiems gydytojams aktuali perdegimo tema. Daug dėmesio sulaukė dirbtuvės, nagrinėjusios etapinių kompetencijų modelį - vienas žymiausių šios srities specialistų dr. David Taylor iš Kanados Queens Universiteto dalijosi įžvalgomis apie laukiančius iššūkius ir jų sprendimo būdus Lietuvoje. 

Pirmąją konferencijos dieną dalyviai rinkosi į socialinį vakarą, kurio metu visus džiugino LSMU  tautinių šokių ansamblis „Ave Vita”. Antrąją konferencijos dieną baigė Jaunųjų gydytojų asociacijos narių padėka visiems mūsų mokytojams iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Vilniaus universiteto - žmonėms, ant kurių pečių galime kurti pokyčius medicininėje edukacijoje. Tik šio virsmo dėka, pasak vieno iš konferencijos svečių, žymaus edukatoriaus prof. Fedde Scheele, galimi esminiai pokyčiai visoje sveikatos priežiūros sistemoje.

Jaunųjų gydytojų asociacijos inf.