LSMU viešą paskaitą skaitė psichiatrė iš JAV

Praėjusią savaitę Lietuvos sveikatos mokslų universitete lankėsi Džono Hopkinso Medicinos universiteto ir Amstrongo Pacientų Saugumo ir Kokybės Instituto (JAV) asocijuota profesorė, psichiatrė dr. Geetha Jayaram.

2015 m. spalio 22 d. (ketvirtadienį) LSMU Bibliotekoje ji skaitė viešąją paskaitą ir dalinosi darbo su pacientais patirtimi, jų psichologinio ir fizinio saugumo sveikatos priežiūros įstaigose srityje. Dr. Geetha Jayaram susitikimo metu dalyviams kalbėjo apie pacientų saugumo užtikrinimo svarbą, būtinybę išvengti klaidų, ypač savižudiškų ketinimų turinčių pacientų atžvilgiu. Lektorė pabrėžė, kad gydytojo padaryta klaida priimant sprendimus dėl gydymo arba pateikiant pacientui su tuo susijusią informaciją yra labiau sveikatos priežiūros sistemos, o ne asmeninė klaida. Tokiame kontekste buvo pristatytos pacientų saugumą užtikrinančios sąlygos: rizikingų zonų ligoninėje išaiškinimas ir sutvarkymas, personalo mokymai dirbti su savižudiškų ketinimų turinčiais pacientais, personalo tarpusavio bendradarbiavimas ir bendradarbiavimas su pačiu pacientu, visą parą trunkančios priežiūros pacientui užtikrinimas, tinkamų medikamentų skyrimas, techniniai sprendimai ir priemonės.

Dr. Geetha Jayaram yra pelniusi tarptautinį pripažinimą, gavusi daugybę apdovanojimų už inovatyvias idėjas, aktyvų, sistemingą darbą siekiant pacientų psichikos sveikatos stiprinimo, efektyvesnių paslaugų pacientams, užtikrinant jų saugumą. Vienas paskutiniųjų – pasaulinio Rotary klubo apdovanojimas 2012 m. 

LSMU VSF Sveikatos tyrimų instituto inf.