Spausdinti

LSMU VASA narių pamokėlės moksleiviams

LSMU VASA narių pamokėlės moksleiviamsAr esate matę gyvūno, netekusio namų ir trokštančio meilės, akis? Tikriausiai daugelis susimąsto apie beglobius gyvūnus prieglaudose, apie tai, kaip jie ten patenka ir koks likimas jų laukia. Sunku įsivaizduoti, kad žmogaus, glostančio gyvūną, ranka galėtų išmesti į gatvę savo geriausią draugą. Kasmet beglobių gyvūnų skaičius didėja: kai kurie yra išmetami į gatvę, kiti tiesiog paliekami prie gyvūnų prieglaudų durų, o dar kiti išgelbėjami nuo žiaurių šeimininko rankų. Tai atsitinka, nes kartais žmonėms trūksta supratimo, kad kiekviena, net ir mažiausia, gyvybė yra vertinga ir kiekvienas iš mūsų esame už ją atsakingas.

Šiais metais LSMU Veterinarijos akademijos studentų asociacija (LSMU VASA) pradėjo projektą „Būsimo šeimininko pamokos“, kurio tikslas – keisti visuomenės, ypač jaunimo, požiūrį į gyvūnus, rūpinimąsi bei priežiūrą jais, siekiant sumažinti beglobių gyvūnų skaičių. Tam tikslui siekti pasirinkome moksleivius, jog galėtume nuo mažens jiems diegti atsakomybę už gyvūną bei padėti jiems užaugus tapti pareigingais gyvūnų šeimininkais.

Mes lankėmės Kauno miesto vaikų švietimo įstaigose ir vedėme pamokėles apie žmogaus ir gyvūno ryšį, apie tai, kaip išsirinkti augintinį, kaip pasirengti gyvūno priėmimui į namus ir jį tinkamai prižiūrėti. Taip pat suteikėme informacijos apie veterinarinę profilaktiką. Ypač akcentavome beglobių gyvūnų problemą ir jų gyvenimą prieglaudose: kaip jie ten patenka, kokiomis sąlygomis gyvena, bei pabrėžėme, jog gyvūnai iš prieglaudos būtų ne prastesni draugai nei tėvų nupirkti augintiniai. Taip pat kvietėme moksleivius prisidėti prie gyvūnų prieglaudų veiklos, joms padėti ir skatinome tapti savanoriais.

Sulaukėme teigiamų komentarų, klausimų ir kvietimų apsilankyti dar kartą. Tikimės, jog LSMU VASA iniciatyva buvo įdomi ir naudinga, tad planuojame tęsti „Būsimo šeimininko pamokas“ ir ateityje.

 

LSMU inf.