LSMU tautinių šokių ir dainų ansamblis „Ave Vita“ švenčia savo kūrybinės veiklos 70-metį

Balandžio 22 d. 17 val. Nacionaliniame Kauno dramos teatre vyks jubiliejinis koncertas „Vakar ir Visados“, skirtas ansamblio 70-ies metų veiklos sukakčiai.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto tautinių šokių ir dainų ansamblis „Ave Vita“ savo kūrybinę biografiją pradėjo 1946 metais. Pirmoji ansamblio vadovė – Valė Krisiukėnaitė-Glinskienė. Vėliau ansamblį puoselėjo ir ugdė meno vadovai – Algis Bukauskas, Jonas Danys, Algis Jurgelevičius, Anatolijus Gražulis. Nuo 1987 m. ansambliui vadovauja Kazimieras Kondratavičius. Jaunatviškas, kupinas energijos, kūrybingas studentiškas kolektyvas yra nuolatinis Kauno miesto, respublikinių, pasaulio lietuvių ir Baltijos šalių studentų dainų ir šokių švenčių, tarptautinių festivalių dalyvis.

Ansamblio vadovas K. Kondratavičius kasdieną gyvena šokiu, kasdieną kaupia žinias ir jomis dalijasi. Jo išmokyta užaugo ne viena liaudies šokėjų karta. Vadovas įsitikinęs, kad šokis dovanoja daug gerų emocijų, kad džiaugtis skatina pats kūrybinis procesas, galimybė stebėti, kaip žmonės šokdami užmiršta visas kasdienines problemas. Per kūrybinės veiklos 40-mečio koncertą choreografijos mokytojas pasakė: „Daugiau nieko kito ir nemoku – tik šokti ir mokyti. Labai myliu jaunus žmones, jaučiu, kad jie myli ir mane. Mokyklose jaunimo netrūksta, matyt, Lietuva dar gyvuos ilgai, kol jie šoks, dainuos ir gros".

Ansambliečiai džiaugiasi ne tik vis naujai prisijungiančiais nariais, bet ir renginių gausa. Šiais metais „Ave Vita“ jau sudalyvavo Klaipėdoje vykusiame tautinių šokių kolektyvų ir ansamblių V festivalyje – konkurse „Klumpakojis“. Jame ansambliečiai iškovojo II vietą.  „Ave Vita“ apdovanoti ir nominuoti: ansamblio meno vadovui Kazimierui Kondratavičiui skirta nominacija už ilgiausiai puoselėjamą tautinį meną, choreografei Silverijai Gusaitei – už kūrybinius ieškojimus, Gintarui Vilčiauskui – kaip geriausios liaudiškos muzikos grupės vadovui. Taip pat nepraleidome progos sudalyvauti jau tradicija tapusiame Kauno aukštųjų mokyklų tautinio meno festivallyje „Ei, studente, sukis vėju!” bei tarptautiniame liaudiškos muzikos kapelų ir ansamblių festivalyje „Universitas Vilnensis”. Su atsinaujinusia programa, ansambliečiai šiuo metu intensyviai ruošiasi dar vienam svarbiam renginiui – jubiliejiniam koncertui „Vakar ir Visados“, skirtą ansamblio 70-ies metų veiklos sukakčiai.

Siekdami pasidalinti savo energija „Ave Vita“ kolektyvas kviečia draugus, gerbėjus, buvusius muzikantus, vokalistus bei šokėjus š.m. balandžio 22 dieną Nacionaliniame Kauno dramos teatre kartu paminėti garbingą ansamblio meninės veiklos sukaktį. Renginio metu klausytojai galės išgirsti ir pamatyti unikalią bei atsinaujinusią ansamblio programą, išvysti nuostabų renginio vedėją ir šios garsios scenos šeimininką – Egidijų Stanciką, išgirsti mūsų naują aranžuotę garsios šiuolaikinės muzikos kūrėjo Modestyno bei pamatyti dar vieno garsaus atlikėjo, dainų ir muzikos autoriaus Jurgio Didžiulio pasirodymą! Štai tokia spalvinga ir ryškia renginio programa ansamblis „Ave Vita“ pasitiks Jus jau šį pavasarį.

Dalyvavimas renginyje tik su pakvietimais. Prašome dėl pakvietimų kreiptis el. paštu: kultura@lsmuni.lt

 

Gabrielė Jakuškaitė, Indrė Sakalauskaitė