Spausdinti

LSMU studentas Martynas Girskis – Pasaulio pankrationo čempionas

LSMU studentas Martynas Girskis – pasaulio pankrationo čempionasGegužės 15 d. Latvijos pankrationo federacijos ir Pasaulio profesionalų ir mėgėjų federacijos ATHLIMA surengtose Pasaulio taurės varžybose Rygoje Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentas  Martynas Girskis tapo pankrationo čempionu.

Pasauliniame turnyre dalyvavo daugiau nei 200 sportininkų iš 11 šalių. Pankrationo turnyre sportininkai varžėsi pagal graplingo (leidžiami tik imtynių veiksmai) ir pagal pankrationo (leidžiami imtynių veiksmai ir smūgiavimo technika) taisykles.

Martynas Girskis svorio kategorijoje iki 85 kg tapo Pasaulio pankrationo taurės laimėtoju ir iškovojo čempiono diržą. „Šis laimėjimas – tai puikus sunkaus varžybų sezono užbaigimas, skatinantis siekti dar daugiau pergalių ir tobulėti ne tik kaip sportininkui, bet ir kaip asmenybei“, – teigia čempionas.

„Apgailestauju, jog manęs į LSMU rinktinę, dalyvavusią Suomijoje vykusiose studentų žaidynėse SELL, deja, neįtraukė, nors tikrai buvau pajėgus Universitetui iškovoti medalį. Tada ryžausi tuo pačiu metu dalyvauti vykusiose Pasaulio pankrationo taurės varžybose ir tapau čempionu. Būtų džiugu, kad LSMU sportuojantys studentai būtų skatinami įvairiomis stipendijomis ar gyvenimo sąlygų gerinimu“, – sakė M. Girskis.

Nuo vaikystės sportuojantis vaikinas, baigęs Šilalės rajono Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnaziją ir įstojęs į LSMU, tęsia savo sportinę karjerą. LSMU Sporto instituto lektorius E. Vyskupaitis džiaugiasi Martyno užsispyrimu ir aistra nugalėti įvairiose varžybose.

M. Girskis yra ir profesionalus virvės traukikas. Pirmą kartą LSMU atstovavęs 2014 m. LSSA surengtame sporto festivalyje, vaikinas buvo LSMU VA virvės traukimo komandos kapitonas. Tąkart M. Girskio virvės traukimo komanda tapo sporto festivalio nugalėtoja, prisimena E. Vyskupaitis. Lektorius tikina, kad Martynas, tik įstojęs į LSMU, savo iniciatyva susirado trenerius ir domėjosi galimybėmis sportuoti Universitete. ,,Noras sportuoti  galėtų tapti uždegančiu pavyzdžiu visiems LSMU studentams“, – teigia E. Vyskupaitis.

M. Girskis – LSMU Gyvulininkystės technologijos fakulteto II k. studentas, šiuo metu sportuojantis sporto klubuose „Otso Gym“ ir ,,Team Legion“. Jo pagrindinis treneris ir sporto klubo ,,Otso Gym“ vadovas – Tadas Rimkevičius. Martynas džiaugiasi aukščiausios kvalifikacijos kovos menų treneriu, savo mokytoju bei įkvėpėju. Anot T. Rimkevičiaus, klubas „Otso Gym“ neseniai atšventė savo pirmąsias veiklos metines, bet yra jau gerai žinomas Lietuvoje bei užsienyje. Turime stiprią komandą, dirbame kovos menų sektoriuje kaip K-1, MMA, Muay Thai. „Džiugu, kad „Otso Gym“ klube yra Martynas Girskis. Tai jaunas ir veržlus sportininkas, turintis daugybę siekių ir užsispyrimo. Per metus jis kovojo ir laimėjo ne vieną kovą MMA ir BJJ varžybose. Labiausiai džiaugiamės jo laimėtu Pasaulio pankrationo taurės aukso medaliu ir diržu. Martynas yra atsakingas, pareigingas žmogus, visada norintis tobulėti, veržliai ir užtikrintai siekiantis savo užsibrėžtų tikslų“, – teigė treneris T. Rimkevičius.

 

Jolanta Jonikienė