Spausdinti

LSMU SMD Akių ligų būrelis pirmą kartą organizavo telekonferenciją

LSMU SMD Akių ligų būrelis pirmą kartą organizavo telekonferencijąLSMU SMD Akių ligų būrelis visus, kurie domisi akių ligomis, kvietė į susitikimą su VU SMD Oftalmologijos būreliu ir dalyvauti telekonferencijoje. Pagrindinis susitikimo akcentas – LSMU SMD Akių ligų būrelio narės Rūtos Kinderytės pakvietimu organizuota telekonferencija su Andriumi Kazlausku, vyriausiuoju Schepens Akių tyrimo instituto mokslininku, Harvardo medicinos mokyklos Oftalmologijos katedros profesoriumi.

Telekonferenciją stebėjo per trisdešimt oftalmologijos sritimi susidomėjusių studentų, rezidentų. Visi galėjo išgirsti apie proliferacinę vitreoretinopatiją (PVR) – dažną ir pavojingą tinklainės atšokos operacijos komplikaciją. Per paskaitą profesorius išsamiai ir aiškiai leido susipažinti su veiksniais, turinčiais įtaką šiai ligai atsirasti, pasidomėti tyrimais, atliekamais laboratorijoje dirbant su triušiais, suprasti, ar atitinkami procesai vyksta ir žmogaus akyje, kokie mechanizmai yra svarbūs šiai ligai prasidėti. Dėmesio sulaukė atliekamų tyrimų rezultatai, jų vartojimas ieškant veiksmingų metodų asmenims, sirgusiems PVR, gydyti. Visi galėjo užduoti klausimų. Įdomu žinoti ir suprasti, kokio masto tyrimai atliekami, kokios idėjos ir tikslai yra keliami siekiant surasti tinkamiausią ir efektyviausią PVR gydymą.LSMU SMD Akių ligų būrelis pirmą kartą organizavo telekonferenciją

LSMU SMD Akių ligų būrelis labai džiaugiasi sulaukę svečių – VU SMD Oftalmologijos būrelio. Prieš telekonferenciją visus pasitiko LSMU SMD Akių ligų būrelio mokslinė vadovė doc. Jūratė Balčiūnienė. Trumpos ekskursijos po LSMU ligoninę Kauno klinikas metu. Svečiai buvo supažindinami su Akių ligų klinikos vidaus tvarka, skyriais, struktūra. Rezidentas Eugenijus Žvykas, LSMU SMD Akių ligų būrelio pirmininkė Monika Kalesinskaitė, būrelio narys Lukas Šemeklis pasakojo, kokia įranga yra naudojama tyrimams atlikti, ligoms diagnozuoti ir kt. Svečiai buvo pakviesti į trumpą ekskursiją po naują Farmacijos fakulteto pastatą ir Biblioteką.

Po telekonferencijos būrelių nariai turėjo galimybę pabendrauti tarpusavyje, pasidalyti mintimis apie studijas, aptarti ateities planus. Jau ne pirmus metus organizuojami būrelių susitikimai leido užmegzti gražią draugystę.

LSMU SMD Akių ligų būrelis vykdo aktyvią veiklą universitete ir kviečia naujus narius.

 

„Ave vita“ inf.