LSMU rektorius svečius sveikino prancūziškai

 

LSMU rektoriusGruodžio 7 d. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos iškilmių salėje vyko LSMU gimnazijos surengtas renginys „Partnerių Kalėdos“. Renginio metu LSMU gimnazijos direktorius Arūnas Bučnys ir Vilniaus tarptautinio prancūzų licėjaus direktorius Gillesas Dervieuxas pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Pagrindiniai šios bendradarbiavimo sutarties tikslai – propaguoti prancūzų kalbą ir kultūrą, keistis darbo patirtimi įgyvendinant bendrus projektus, plėtoti neformaliojo ugdymo ir kitas bendradarbiavimo formas. Sutartyje taip pat numatyta vystyti mokinių ir mokytojų mainus, dalyvauti bendruose renginiuose bei juos organizuoti skirtingose šalyse.

Renginyje dalyvavo ir sveikinimo kalbą prancūziškai sakė LSMU rektorius, Prancūzijos garbės konsulas Kaune prof. habil. dr. Remigijus Žaliūnas. LSMU rektorius sveikino renginio dalyvius linkėdamas puoselėti prancūzų kalbą ir kultūrą bei įtvirtinti šią intelektinę discipliną, kuri lavina protinę veiklą ne tik LSMU gimnazijoje, Kaune bet ir Lietuvoje. Prof. habil. dr. R. Žaliūnas pabrėžė, kad LSMU gimnazijoje yra galimybė daugiau sužinoti apie sveikatą, sveikatos mokslus, prancūzų kalbą ir Prancūzijos kultūrą. Dėkodamas svečiams pašmaikštavo apie savo prancūzų kalbos žinias ir priminė, kad beveik kiekvieną dieną vykdamas į darbą klausosi prancūziškų garso įrašų. Renginio dalyviai Universiteto rektoriui dėkojo gausiais aplodismentais.

„Partnerių Kalėdose“ taip pat dalyvavo Prancūzų instituto Lietuvoje direktorius Jeanas Marie Sanis, prancūzų kalbos atašė – Nicolas Torresas, Kauno frankofonai, LSMU gimnazijos prancūzakalbių mokinių tėvai, kiti garbūs svečiai.

Muzikinį sveikinimą visiems susirinkusiems padovanojo Kauno berniukų ir jaunuolių choras „Varpelis“.

Moderniosios Lietuvos valstybės šimtmečio proga 2018-aisiais LSMU gimnazijos direktorius A. Bučnys bendruomenės vardu žadėjo, jog LSMU gimnazija taps visaverte Pasaulio prancūzų mokyklų tinklo dalyve. „Tokios viltingos tebūna „Partnerių Kalėdos“ ir bendradarbiavimo metai. Dėkoju visiems susirinkusiems ir LSMU prancūzų kalbos mokytojų komandai: Benjaminui Speelmanui, Swanui Demanui, Ingridai Krasauskienei, Gabrielei Petraitytei, Laurai Palumickaitei“, – sakė A. Bučnys.

LSMU gimnazijos mokiniai prancūzų kalbos mokosi imersijos principu. Principas, kada mokytojo gimtoji kalba yra ta, kuria kalba pamokose ir moko mokinius.

 

Jolanta Jonikienė,

LSMU Rinkodaros ir komunikacijos tarnyba