Spausdinti

LSMU rektorius reiškia užuojautą nukentėjusiems visame pasaulyje

LSMU rektorius reiškia užuojautą nukentėjusiems visame pasaulyjeLapkričio 13-osios naktis Paryžiuje palietė ne tik prancūzų širdis. Tai tapo visos Europos, tuo pačiu ir Lietuvos netektimi, liūdesiu. Šis įvykis verčia atidžiau permąstyti senąsias laisvės, lygybės, brolybės idėjas, kilusias būtent Prancūzijos kultūros lopšyje. Tikiu, jog šios vertybės, kaip ir prieš daugelį metų prancūzams atnešė taiką ir gėrį, taip ir dabar padės susiburti, atsitiesti ir eiti pirmyn.

Negalima pamiršti Beiruto ir Bagdado žmonių, kuriems pastarosios dienos taip pat atnešė skausmą ir praradimus. Tai sudėtingas laikas visiems, kuomet reikia išmokti ne tik pykti, bet ir atleisti, ne tik naikinti, bet ir kurti.

Kaip Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektorius, Prancūzijos garbės konsulas Kaune ir kaip paprastas Žemės gyventojas, reiškiu nuoširdžią užuojautą visiems nukentėjusiems ir jų šeimoms bei kviečiu šiandien, lapkričio 16 d., 13 val. (12 val. Paryžiaus laiku) LR Vyriausybės sprendimu tylos minute drauge su visa Lietuvos sveikatos mokslų universiteto bendruomene pagerbti šio baisaus išpuolio aukas.

 

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektorius prof. habil. dr. Remigijus Žaliūnas