Spausdinti

LSMU pristatytos aktualios sveikatos inovacijos

Penktadienį, balandžio 13 dieną, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centre Universiteto ir Kauno mokslo ir technologijų parko (MTP) atstovai susitiko su Lietuvos regionų žurnalistais ir Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje komanda. Susitikime pristatyti naujausi Kauno MTP įmonių sveikatos technologijų produktai, taip pat – LSMU Gyvulininkystės technologijos fakulteto mokslininkų ir verslo partnerių sukurta inovatyvi paukščių lesinimo technologija.

„Mokslininkų grupė ir verslo partneriai nusprendė, kad reikėtų sukurti naują paukščių lesinimo technologiją, kad išgautume geresnės kokybės kiaušinius ir paukštieną“, – bendro LSMU ir AB „Kauno grūdai“ projekto idėją susitikimo dalyviams pristatė LSMU VA Gyvūnų auginimo technologijų instituto vadovė prof. Asta Racevičiūtė-Stupelienė. Dėl šios priežasties buvo sukurti lesalai, papildyti vitamino E ir organinio bei neorganinio seleno priedais, kurie užtikrina ne tik didesnį paukščių produktyvumą, bet ir pagerina paukštienos kokybę.

Žurnalistai domėjosi, ar šiuose pašaruose, galinčiuose ypač padidinti paukštininkystės produktyvumą, nėra žmogui kenksmingų medžiagų. „Tikrai ne. Nei stimuliatoriai, nei augimo skatikliai, antibiotikai nenaudojami“, – tvirtino prof. A. R. Stupelienė.

Robotizuotą medicinos diagnostinę įrangą kuriančios įmonės „Rubedo sistemos“ atstovai juokavo, kad šiandien robotas po šuns yra antras geriausias žmogaus draugas. Tam, kad žmogus galėtų pajusti šios draugystės naudą, įmonė, bendradarbiaudama su partneriais Vokietijoje, sukūrė robotizuotą radioterapijos lovą. Spindulinės terapijos metu lova padeda spindulius nukreipti į tokias vietas, kurių anksčiau švitinti buvo neįmanoma. Tai ypač svarbu gydant onkologines ligas.

Medicininių vaizdų ir komunikacijos sistemas plėtojanti įmonė UAB „Sofneta“ susitikimo dalyviams papasakojo apie savo pastangas pagerinti sveikatos apsaugą ir sumažinti šios srities išlaidas. Vienas žinomiausių įmonės produktų – įrankis „MedDream WEB DICOM“, leidžiantis greitai ir patikimai ieškoti, peržiūrėti ir analizuoti medicininius duomenis naudojantis kompiuteriais ir mobiliaisiais telefonais. „Operacijų vaizdus galime tiesiogiai transliuoti kitiems tos pačios ligoninės gydytojams arba užsienio ligoninėms“, – apie vieną iš savo kuriamų produktų funkcijų atsiliepė įmonės atstovai.

Susitikimo dalyviai galėjo ir patys išmėginti MTP įmonių kuriamus sveikatos technologijų produktus. Visų dėmesį atkreipė „MB Fidens“ sukurtas „ViLim ball“ – prietaisas, skirtas mažinti rankų drebėjimą žmonėms, sergantiems savaiminiu (lot. essentialis) tremoru. Šiuo metu išliekamasis „ViLim ball“ gydymo poveikis tiriamas ir Kauno klinikose. „Yra sveikatos problemoms spręsti skirtų įrenginių, kurie dar tobulinami“, – apie savo planus ateityje pristatyti ir daugiau naujovių kalbėjo įmonės atstovai.

Pristatę įstaigų veiklą svečiai taip pat galėjo apsilankyti Farmacijos technologijų instituto laboratorijose. Čia jie susipažino su įvairių geriamųjų vaistų gamybos procesu, taip pat pamatė, kaip gaminami kosmetikos gaminiai – kremai, geliai, tepalai.