Spausdinti

LSMU prieinamos moderniausios mokymosi technologijos

LSMU prieinamos moderniausios mokymosi technologijosLSMU prieinamos moderniausios mokymosi technologijosLietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) biblioteka ir informacijos centras – vienas iš aktualiausių padalinių Universitete. Biblioteka garantuoja prieigą prie populiariausių duomenų bazių, naujausių vadovėlių, tarptautinių draugijų puslapių ir kt. Naudojimasis tokiomis duomenų bazėmis kaip PubMed ar UpToDate jau tapo LSMU kasdienybe, tačiau Informacijos centras nuolatos dirba ieškodamas naujų ir patrauklių mokymosi šaltinių.

Paskutiniai tokie atradimai yra Access Medicine (medicininių vadovėlių duomenų bazė), Oxford Medicine Online, Acland’s Video Atlas of Human Anatomy ir USMLE Easy – mokymosi įrankis ruošiantis JAV medicinos licencijavimo egzaminams su daugiau nei 11 tūkstančių interaktyvių užduočių!

Skubiosios medicinos rezidentai džiaugiasi ir dar viena naujove – nuo šių metų LSMU biblioteka ir informacijos centras skubiosios medicinos rezidentams ir jų vadovams suteikė galimybę naudotis moderniausiais interaktyviais mokymosi šaltiniais – RoshReview ir HippoEM. Tai edukacinės priemonės, kuriose integruotos paskaitos, seminarai ir gyvos diskusijos su specialybės ekspertais, interaktyvūs testai, praktinių įgūdžių vaizdo metodikos bei teoriniai egzaminai, kurie leidžia savo pasiekimus palyginti su JAV ar kitų šalių tuometiniais vidurkiais.

Pasak skubiosios medicinos specialybės rezidentų, RoshReview atskleidė svarbiausius įvairių disciplinų elementus iš skubiosios medicinos perspektyvos. Tai ypač padeda susikoncentruoti į tai, kas svarbiausia dirbant profilinėse klinikose. Rezidentai pastebi, kad labai vertingos mokymosi šaltiniuose pateiktos procedūrų atlikimo metodikos. „Mokydamiesi iš geriausių, galime inicijuoti ir kasdienio darbo pokyčius čia, vietoje”, – neabejoja rezidentai.

„Pavydžiu dabartiniams rezidentams – man studijuojant tokios priemonės nebuvo neprieinamos, – neslepia Skubios pagalbos skyriaus vadovas ir rezidentų vadovas dr. Kęstutis Stašaitis. – Tai puikūs įrankiai mokantis ir tobulėjant.“

Skubioji medicina yra nauja specialybė Lietuvoje, todėl dar neturi ilgamečių mokymosi tradicijų. Rezidentai nepaprastai dėkingi LSMU bibliotekai ir informacijos centrui už galimybes naudotis šiais edukaciniais šaltiniais. „Interaktyvūs testai įneša azarto į įprastai nuobodų teorinį pasiruošimą“, – pastebi rezidentai, kurie be šių įrankių tokios pat rezidentūros jau neįsivaizduoja. 

„Mūsų rezidentai turi tokias pačias galimybes naudotis moderniomis mokymosi priemonėmis ir įgyti reikiamas kompetencijas bei efektyviai pasiruošti baigiamajam egzaminui kaip ir užsienio šalių kolegos, – džiaugiasi Skubiosios medicinos rezidentūros koordinatorius gydytojas Nedas Jasinskas. – Tai kelia bendrą šios specialybės lygį bei verčia pasitempti rezidentų vadovus bei prižiūrinčius gydytojus.“

 

LSMU inf.