LSMU plečia ryšius su JAV

 

Spalio 17 d. LSMU vyko susitikimas su fondo „Atlantis Project“ atstovu. „Atlantis“ projekto koordinatorius Noah N. Walker supažindino su organizacija, pasidalino, per dešimt metų sėkmingai gyvuojančios institucijos, sukaupta patirtimi. LSMU Tarptautinių ryšių ir studijų centro Akademinių mainų skyriaus vedėja Jurgita Belickė pristatė universitetą, ligoninę Kauno klinikos ir jos veiklą, aptarė studentų praktikų galimybes. Susitikime dalyvavo LSMU Vaikų reabilitacijos, Onkologijos ir hematologijos, Kardiologijos klinikų, Tarptautinių ryšių ir studijų centro atstovai.

Tarptautiniame projekte sutiko dalyvauti 15 LSMU klinikų. Pasirašius dvišalę bendradarbiavimo sutartį, pirmieji studentai iš JAV į LSMU klinikas atvyktų jau nuo ateinančių metų. LSMU klinikų personalas įgytų teisę dalyvauti „Atlantis Project“ Medicinos mobilumo fonde ir gauti paramą tarptautinėms konferencijoms, tyrimams ir tęstiniams mokymams. Taip pat užmegzti tarptautinius ryšius su kitomis projekte dalyvaujančiomis ligoninėmis ir jų personalu.

„Atlantis“ projekte dalyvauja jaunuoliai iš viso pasaulio. Dalyviai būna baigę mokyklas ar jau spėję įgyti biologijos, chemijos ar kitų mokslų aukštąjį išsilavinimą. Projekte dalyvaujantys jaunuoliai planuoja studijuoti mediciną JAV universitetuose. Nuvykę į Europos ligonines, jie stebi medicinos įstaigų, gydytojų darbą, susipažįsta su šalių sveikatos priežiūros sistema, mokosi kalbų. Tokiai veiklai apibūdinti amerikiečiai vartoja žodį „shadow“ (vaikščioti įkandin gydytojo ir stebėti jo darbą, neprisiliečiant prie paciento). Laisvu laiku mokiniai vyksta į ekskursijas, susipažįsta su šalies kultūra ir įžymybėmis bei siūlo mokyti darbuotojus anglų kalbos.

„Atlantis Project“ tikslas jaunimui, ketinančiam studijuoti mediciną, suteikti galimybę pasitikrinti savo tinkamumą ir psichologinį pasirengimą renkantis būtent šį karjeros kelią, taip pat susipažinti su sveikatos priežiūros sistemų perspektyvomis tarptautiniu mastu.

 

 

Agnė Jašauskaitė,

Tarptautinių ryšių ir studijų centras