LSMU pirmakursiai iš pirmų lūpų: apie studijas universitete

Praėjus pusmečiui nuo mokslų metų pradžios Lietuvos sveikatos mokslų universitete – pirmakursiai studentai dalinasi savo patirtimi apie – universitetą, studijų programas bei dėstytojus.

 

LSMU Medicinos akademijos, Medicinos fakulteto I kurso studentas. Studijų programa „Medicina“.

Lukas Vitkauskas

Kas paskatino pasirinkti LSMU?

Norėjau studijuoti medicinos mokslus. Kitų studentų atsiliepimai apie šį Universitetą buvo gana geri. Mano sesė, kuri yra puikus pavyzdys man, yra baigusi šį Universitetą. Vieta susisiekimo atžvilgiu yra puiki. Studijų kokybė šiame Universitete yra gana aukšta.

 Kokias pagrindines savybes turi turėti žmogus, norintis studijuoti medicinos studijas?

Svarbiausia yra nusiteikimas ir noras gilintis būtent į pasirinktą studijų programą. Reikia įdėti daug darbo ir pastangų studijuojant medicinos mokslus.

Praėjus pusmečiui nuo mokslų metų pradžios, kokie įspūdžiai apie LSMU?

Pusmetis prabėgo labai greitai. Labai daug veiklos Universitete. Aš ne tik studijuoju, bet ir esu LSMU studentų atstovybės narys, todėl susipažinau su puikiais žmonėmis. Atmosfera Universitete yra tikrai labai gera.

Kokie dėstytojų santykiai su studentais?

Dėstytojai kaip specialistai yra tikrai geri. Nebuvau dar susidūręs su tokiu atveju, kad dėstytojai blogai elgtųsi su studentais.

Ko palinkėtum būsimiems studentams, dvejojantiems, ar rinktis šį Universitetą?

Būsimiems studentams palinkėčiau nuspręsti, kokia linkme jie nori eiti. Į šį Universitetą palanku stoti dėl kelių priežasčių – čia geras specialistų parengimas ir puikiai vertinami dėstytojai.

 

 LSMU Slaugos fakulteto I kurso studentė – studijų programa „Slauga “.

Goda Mačijauskaitė

Kas paskatino pasirinkti LSMU?

Šį Universitetą mane paskatino pasirinkti įvaizdis, prestižas, geri kitų studentų atsiliepimai, studijų mugėse gauta informacija ir tai, kad LSMU yra vienas geriausių Lietuvoje.

Kokias pagrindines savybes turi turėti žmogus, norintis studijuoti slaugos studijas?

Žmogus turi būti nuoširdus ir mokėti bendrauti su pacientu. Jis turi mokėti prie jo prieiti šiek tiek kitaip. Turi išmokti jam padėti susitaikyti su netektimis arba išmokti susigyventi su liga.

Praėjus pusmečiui nuo mokslų metų pradžios, kokie įspūdžiai apie LSMU?

Iš pradžių buvo labai baisu, nes nieko čia nepažinojau. Esu žmogus, mokantis greitai prisitaikyti prie aplinkos. Pirmieji įspūdžiai apie Universitetą yra tikrai labai geri. Atėjusi čia supratau, kad esu ten, kur reikia. Visi žmonės aplinkui mane yra labai draugiški ir visada padeda, jeigu reikalinga pagalba. Tiek Universitetas, tiek veiklos jame mane žavi. Džiaugiuosi, kad galiu maža dalele prie to prisidėti.

Kokie dėstytojų santykiai su studentais?

Kiek teko susidurti – labai draugiški. Dar neteko sutikti nė vieno dėstytojo, kuris nenorėtų padėti, neištiestų pagalbos rankos arba būtų nesupratingas. Visada dėstytojas supranta, jeigu paaiškini žmogiškai.

Ko palinkėtum būsimiems studentams, kurie dvejoja, ar rinktis šį Universitetą?

Palinkėčiau nebijoti klausti, rašyti, susirasti studentų, studijuojančių šiame Universitete, nes studentai yra visada geranoriški ir patars. Svarbiausia domėtis, ieškoti ir bandyti save pažinti.

 

LSMU Visuomenės sveikatos fakulteto I kurso studentė. „Studijų“ programa „Socialinis darbas medicinoje“.

Deimantė Petkevičiūtė

Kas paskatino pasirinkti LSMU?

Šį Universitetą mane paskatino pasirinkti sritis – socialinis darbas medicinoje. Pavyzdžiui, kiti universitetai tokios studijų programos pasiūlyti man negalėjo. Lietuvos sveikatos mokslų universitetas pabrėžia daugiau sveikatos priežiūrą. Šios srities kituose universitetuose nėra.

Kokias pagrindines savybes turi turėti žmogus, norintis studijuoti socialinio darbo medicinoje studijas?

Reikia drąsos, ryžto, būti komunikabiliam ir, žinoma, daug tolerancijos – ši specialybė ir išmokys.

Praėjus pusmečiui nuo mokslų metų pradžios, kokie įspūdžiai apie LSMU?

Įspūdžiai apie šį LSMU tikrai gana geri. Aš visada norėjau studijuoti būtent čia. Visuomenės sveikatos fakultetas turi tikrai įdomių studijų programų. Mano studijų programoje yra daug praktikos – tai yra sveikintinas dalykas.

Kokie dėstytojų santykiai su studentais?

Dėstytojai labai puikūs. Labai pagarbiai elgiasi su studentais ir nežiūri į mūs taip kaip į studentus mokinius, o elgiasi taip tarsi būtume jaunieji jų kolegos. Tai labai džiugina ir smagu, kad nenuvertina.

Ko palinkėtum būsimiems studentams, dvejojantiems, ar rinktis šį Universitetą?

Palinkėčiau nebijoti rizikuoti ir stoti kur nori – juk visada galima perstoti ir pasirinkti kitą specialybę. Tik mokydamasis ir lankydamas paskaitas gali suprasti, kuri sritis labiausiai domina.

 

Deimantė Liubinaitė

Rinkodaros ir komunikacijos tarnyba

Nuotraukos iš studentų asmeninio archyvo