Spausdinti

LSMU mokykla, Montgomerio mokykla ir Harpeto mokykla – jau viena šeima

 LSMU mokykla, Montgomerio mokykla ir Harpeto mokykla – jau viena šeimaBirželio mėnesį LSMU mokyklos mokiniai ir mokytojai nuvyko į Vilnių susitikti ir parsivežti į Kauną 16 žmonių delegacijos iš JAV Montgomerio (Montgomery Bell Academy, MBA) ir Harperto (The Harpeth Hall, HH) mokyklų. Jaudinanti susitikimo akimirka, šiltos sveikinimo kalbos, pirmieji rankų paspaudimai, bandymai įsiminti neįprastus lietuvių ausiai vardus, susirašinėjimo partnerių akistatos – nepamirštama patirtis. Kartu – tai pirmasis žingsnis į svaigų, įtraukiantį nuoširdžios draugystės ir kitų kultūrų pažinimo pasaulį, tai kelias, kuriuo nuo šiol žengs kartu LSMU, MBA ir HH moksleiviai ir mokytojai.

Keturias dienas visi kartu keliavome po savo šalį, dalyvavome Lapteviečių draugijos birželio 14-osios minėjime Rumšiškėse, lankėmės IX forto muziejuje, Šaltojo karo muziejuje Žemaitijos nacionaliniame parke, Trakų pilyje, vakarojome su žemaičių etnografiniu ansambliu, kepėme lietuvišką duoną, ragavome išskirtinių lietuviškų patiekalų „Monte Pacis“ svetingumo komplekse Pažaislyje, klausėmės amerikietiško džiazo, kurį atliko jaunieji lietuvaičiai.

Visi iki šiol gyvename tų dienų įspūdžiais. Esame pakerėti svečių nuoširdumo ir dėmesio Lietuvai, jos žmonėms ir istorijai, užburti jų šilumos, išminties ir teigiamos energijos. Atsisveikinimo akimirką abi pusės pabrėžė: nuo šiol mes – VIENA ŠEIMA, tikinti, kad idėjos ir edukacija tikrai gali pakeisti pasaulį. Jis gali tapti saugia ir draugiška planeta.

 

LSMU inf.