Spausdinti

LSMU ir „Intermedix Lietuva“ paramos sutartis orientuota į studentus

Iš kairės: VSF prodekanas dr. Paulius Vasilavičius, VSF dekanė prof. Ramunė Kalėdienė, „Intermedix Lietuva“ viceprezidentas Lukas Jankauskas, LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas, „Intermedix Lietuva“ dirbanti LSMU VSF absolventė Akvilė Sinkevičiūtė, LSMU prorektorė studijoms prof. Daiva Rastenytė. (A. Šimkienės nuotr.)Šiandien, spalio 13 dieną, Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) pasirašyta 50 tūkst. eurų vertės paramos sutartis su JAV sveikatos apsaugos technologijų įmonės padaliniu Lietuvoje „Intermedix Lietuva“.

„Tai ypač svarbus žingsnis, siekiant įgyvendinti profesionalią mokslo, studijų ir verslo sinergijos idėją. Visos trys sritys yra skatinamos siekti visokeriopai naudingų tikslų ir tokiu būdu rodyti dar aukštesnius rezultatus“, ‒ apie sutarties pasirašymą kalbėjo LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas.

Įgyvendinant šią sutartį „Intermedix Lietuva“ numato sutarties galiojimo laikotarpiu 2015-2020 m. suteikti Universitetui tikslingą finansinę paramą, kuri būtų skirta universiteto renginiams ir infrastruktūros stiprinimui.

„Džiugu, kad šiuolaikinės verslo įmonės supranta ir vertina visuomenės sveikatos mokslo ir studijų plėtros svarbą: pagrindinė parama bus skirta LSMU Visuomenės sveikatos fakultetui. Tai puikus fakulteto mokslinio ir praktinio potencialo įvertinimas“, ‒ po renginio mintimis dalinosi Visuomenės sveikatos fakulteto dekanė prof. Ramunė Kalėdienė.

Pasirašytoje sutartyje taip pat numatyta penkiems geriausiai studijas baigusiems VSF studentams kiekvienų mokslo metų pabaigoje skirti skatinamąsias stipendijas – viso 25 tūkst. eurų nuo bendros paramos sumos.

„Intermedix Lietuva“, teikianti programinės įrangos vystymo ir aptarnavimo paslaugas medicinos sektoriaus klientams JAV ir visame pasaulyje, kartu su LSMU atstovais numatė galimybes organizuoti mokslines praktines konferencijas, seminarus, keistis aktualiausia informacija, kuriant ir diegiant visuomenės sveikatos priežiūros technologijas mūsų šalyje.

Pasak „Intermedix Lietuva“ viceprezidento Luko Jankausko, informacinių technologijų įvedimas į medicinos sistemą yra vienareikšmiškai neišvengiamas procesas. Tad norėdama prisidėti prie e. sveikatos sistemos intensyvesnio kūrimo mūsų šalyje, „Intermedix Lietuva“ didelę dalį paramos skyrė būtent technologinei LSMU studentų mokymosi proceso daliai gerinti. Tikimasi, kad tai studentus dar labiau motyvuos kurti inovatyvius sveikatos sistemos produktus.

Renginyje dalyvavusi UAB „Intermedix Lietuva“ dirbanti LSMU VSF absolventė Akvilė Sinkevičiūtė akcentavo, jog visuomenės sveikatos studijas baigę studentai gali dirbti ne tik valstybinėse įstaigose, kaip dažniausiai yra įsivaizduojama. „Šios studijos pritaikomos labai plačiai, tad džiaugiuosi šių organizacijų bendradarbiavimu ir nuolatiniu VSF studijų tobulinimu bei pritaikymu verslo ir medicinos poreikiams“, ‒ kalbėjo A. Sinkevičiūtė.

Pastaruoju metu vis garsiau kalbama apie Visuomenės sveikatos fakultete rengiamų specialistų būtinybę šiuolaikiniame sveikatos informacinių technologijų versle, todėl tikimasi, kad LSMU absolventai ir toliau drąsiai įsijungs į „Intermedix Lietuva“ darbuotojų gretas.

„Intermedix Lietuva“ 2014 m. atidarė pirmąjį tarptautinį paslaugų centrą Kaune ir šiuo metu turi daugiau nei 500 darbuotojų, kurių atliekamas darbas tiesiogiai padeda gelbėti žmonių gyvybes, o vystomos technologijos ir jų sprendimai padeda tobulinti medicinos bei greitosios pagalbos departamentų darbą.

 

Daugiau nuotraukų rasite čia.

Viešųjų ryšių specialistė Indrė Levickytė