Spausdinti

LSMU gimnazija stiprina ryšius su Prancūzija: bendradarbiaus su Grenobiliu

Lapkričio 30 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) gimnazija žengė dar vieną svarbų žingsnį stiprindama prancūziškas tradicijas – su Universitete viešėjusiais Grenoblio (Prancūzija) miesto atstovais susitarė dėl abipusio Gimnazijos ir Grenoblio ugdymo įstaigų bendradarbiavimo. Susitikimo metu taip pat nuspręsta – jei bendradarbiavimas bus sėkmingas, apie panašią iniciatyvą galvos ir pats Universitetas.

Susitikime dalyvavęs LSMU rektorius prof. habil. dr. Remigijus Žaliūnas, svečiams pristatęs Universitetą ir Kauno klinikas, tvirtino, kad šiuo metu pagrindinis tikslas – stiprinti mokyklų bendradarbiavimą. Jam pritarė ir LSMU gimnazijos direktorius Arūnas Bučnys ir delegacija iš Prancūzijos.

Kaip susitikimo metu teigė direktorius A. Bučnys, jau penktus metus savo veiklą tęsianti Gimnazija savo ugdymo plane ieško šiek tiek kitokių mokymo metodų, kurie gimnazijai suteiktų išskirtinumo tarp kitų mokyklų. „Mes puikiai suprantame, kad šiandieniame pasaulyje mokant vieną užsienio kalbą konkuruoti sunku, todėl prancūzų kalba mokykloje yra visiškai lygiavertė anglų kalbai. Sustiprintas prancūzų kalbos mokymas nuo penktosios klasės visiems šią mokymo įstaigą pasirinkusiems mokiniams suteiks puikią galimybę ne tik išmokti šią kalbą, bet ir pažinti neišsemiamus Prancūzijos kultūros lobynus“, – apie Gimnazijos apsisprendimą daug dėmesio skirti prancūzų kalbai ir kultūrai pasakojo direktorius A. Bučnys.

Akivaizdu, kad ne tik aukšta mokslo kokybė, bet ir didelis dėmesys užsienio kalboms Gimnaziją išskiria ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio mastu – tai pastebėjo ir svečiai iš Prancūzijos. LSMU vykusiame susitikime Grenoblio mero pavaduotojui Pascal’iui Clouaire’ui ir su juo kartu atvykusiai delegacijai buvo ypač įdomu išgirsti, kad Gimnazija dalyvauja įvairiuose kultūros renginiuose, taip pat nuo šių mokslo metų net trys mokytojai iš Prancūzijos moko ne tik savo gimtosios prancūzų kalbos, bet ir Europos istorijos ir informatikos. Kaip teigia direktorius A. Bučnys, nėra lengva rasti mokytojų iš Prancūzijos, galinčių mokyti LSMU gimnazijos mokinius, tačiau ateityje jų skaičius didės.

Su svečiais aptarus abiejų šalių švietimo sistemą, taip pat apžvelgus šiek tiek skirtingus mokyklų modelius, nuspręsta, kad šiandienius LSMU gimnazijos poreikius geriausiai atitinka Grenoblyje esantis Stendalio licėjus, turintis tarptautinį pripažinimą. Ši mokykla jau yra pasirengusi bendradarbiauti, ypač prisidėti rengiant LSMU gimnazijos mokinius galinčius mokyti prancūzakalbius mokytojus. Pasak direktoriaus A. Bučnio, toks bendradarbiavimas LSMU gimnazijai yra labai svarbus. Susitikimo metu direktorius A. Bučnys taip pat išreiškė norą vykdyti abipusius mokyklų mokinių mainus. Pirmasis žingsnis – Kauno mieste minint Frankofonijos mėnesį pasikviesti 10 mokinių iš Prancūzijos. Savo ruožtu Grenoblio delegacijos atstovai išreiškė norą bendradarbiauti rengiant mokinių projektus, taip pat ieškoti galimybės į abiejų šalių mokyklų bendradarbiavimą įtraukti jaunesniųjų klasių mokinius.