LSMU atstovų vizitas Ženevoje sustiprino bendradarbiavimą su CERN

KTU ir LSMU rektoriai, LSMU ligoninės Kauno klinikos generalinis direktorius ir CERN generalinis direktorius pasirašė bendrą ketinimų pareiškimą dėl bendradarbiavimo CERN medicinos programų ir kitose susijusiose srityse.Gruodžio 1 d. Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijoje (CERN) lankėsi LR Vyriausybės kanclerio pirmojo pavaduotojo dr. Rimanto Vaitkaus vadovaujama delegacija - ambasadorius Rytis Paulauskas, LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas, KTU rektorius prof. Petras Baršauskas, LSMU ligoninės Kauno klinikos generalinis direktorius prof. Renaldas Jurkevičius, LSMU Medicinos akademijos kancleris prof. Vilius Grabauskas ir KTU mokslo prorektorė dr. Asta Pundzienė.

Delegacijos vadovas dr. Rimantas Vaitkus informavo CERN generalinį direktorių prof. Rolf-Dieter Heuer apie LR Ministro Pirmininko sprendimą, pritarus LR Vyriausybės nariams, pačiu artimiausiu metu kreiptis į CERN Tarybos pirmininkę išreiškiant Lietuvos siekį pradėti asocijuotos narystės CERN procesą.

Vizito metu KTU ir LSMU rektoriai, LSMU ligoninės Kauno klinikų generalinis direktorius ir CERN generalinis direktorius pasirašė bendrą ketinimų pareiškimą dėl bendradarbiavimo CERN medicinos programų ir kitose susijusiose srityse. Delegacija susitiko diskusijoms su CERN atstovais dėl asocijuotos CERN narystės privalumų ir procedūros, CERN tyrimų pritaikymo medicinoje, CERN ir ES finansuojamų projektų, galimybių universitetų studentams ir absolventams dirbti bei stažuotis CERN.

Taip pat delegacija susipažino su CERN veikla, pagrindinėmis dirbtuvėmis, pirmuoju greitintuvu Synchrocyclotron, Microcosm ir interaktyviomis parodomis, tokiais CERN projektais kaip Isolde, Medicis, OpenMed/BioLeir, LHC paskirstyto skaičiavimo tinklu, CMS skaičiavimų kambariu, kristalų laboratorija bei kitais CERN projektais.

Spalio pabaigoje CERN generalinis direktorius prof. Rolfas Dieteris Heueris taip pat lankėsi Lietuvos sveikatos mokslų universitete ir Kauno klinikose. Tuomet vykusio vizito metu išsamiai aptartos bendrų projektų su LSMU ir Kauno klinikomis galimybės, domėtasi vystomomis mokslinių tyrimų bazėmis, išsiaiškinta branduolinės medicinos patirtis Lietuvoje

 

LR nuolatinės atstovybės Ženevoje inf.

Tekstą paruošė LSMU viešųjų ryšių specialistė Indrė Levickytė