Spausdinti

LSMU atsivėrė naujos perspektyvos Japonijoje

Penktadienį Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) lankėsi Japonijos mokslo finansavimo agentūros „Japan Society for the Promotion of Science“ (JSPS) direktorius prof. Makoto Asashima. Garbus svečias ne tik susitiko su

 universiteto rektoriumi, profesoriais, tačiau ir apžiūrėjo laboratorijas, auditorijas bei Kauno klinikas.

 „Labai džiaugiuosi pagaliau aplankęs LSMU. Akivaizdu, jog ši aukštoji mokykla rengia ne tik puikius specialistus, tačiau ir naudojasi moderniausia technika. Tikiu, jog netolimoje ateityje pradėsime bendradarbiavimą, studentų ir mokslininkų mainų programas”, - įspūdžiais po susitikimo dalijosi prof. M. Asashima.

Kolegai iš Japonijos antrino ir LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas. Jo teigimu, klinikinė praktika ir studijos turi eiti išvien.„Labai džiaugiuosi pagaliau aplankęs LSMU. Akivaizdu, jog ši aukštoji mokykla rengia ne tik puikius specialistus, tačiau ir naudojasi moderniausia technika. Tikiu, jog netolimoje ateityje pradėsime bendradarbiavimą, studentų ir mokslininkų mainų programas”, - įspūdžiais po susitikimo dalijosi prof. M. Asashima.

„Mums atsiveria daug galimybių. Tačiau tai ne tik džiugina, bet ir įpareigoja. Studijas mūsų universitete renkasi gabiausi jaunuoliai, nemažas konkursas ir norintiems čia studijuoti užsieniečiams, tačiau aukštą konkursą atperka universitete gaunamos galimybės tobulėti, išvykti praktikos į užsienio šalis ir tęsti studijas siekiant aukštesnio mokslinio laipsnio”, - kalbėjo rektorius.

Prof. M. Asashimos pasiteiravus,  kaip jis vertina specializuotus universitetus ir juose gaunamą išsilavinimą, svečias buvo atviras: „Viskas priklauso nuo studijų programų kokybės, tačiau specializuoti universitetai, kalbant apie medicinos studijas, turi daugiau mokslinės veiklos galimybių.

Neretai diskutuojama ir dėl studijų trukmės. Tik ir čia viskas remiasi į studijų kokybę ir studentų motyvaciją mokytis, tobulėti, sužinoti daugiau. Pirmais studijų metais visuose universitetuose yra studijuojamos bendrosios disciplinos, o vėliau studentas gauna konkrečiai specialybei reikalingų žinių. Siekiant aukštesnio mokslinio laipsnio studijuojama vis konkretesnė ir siauresnė sritis. Nemanau, jog studijų metus reikia trumpinti, tačiau kokybę gerinti yra būtina“.

Karolina Marcinkevičiūtė 

Karolinos Marcinkevičiūtės nuotr.