LSMU absolventės Virginijos Žilionytės monetų paroda

LSMU absolventės Virginijos Žilionytės  monetų  parodaPirmą  kartą  LSMU Veterinarijos akademijos  muziejuje  prezidentai, karalienės,  istorinės  asmenybės,  gyvūnai  į mus žvelgia iš monetų. 

Gegužės  22 d. LSMU Veterinarijos  akademijos  muziejuje atidaryta Universiteto absolventės,  veterinarijos gydytojos Virginijos Žilionytės  monetų  kolekcijos  paroda. 

Netikėti  radiniai, smalsumas  išaugo į pomėgį  kolekcionuoti  monetas, domėtis pasaulio šalių istorija, heraldika, Europos  Sąjungos  šalių monetų pavyzdžiais  –  eurais,  galiojančiais ir Lietuvoje, nacionalinėmis monetomis, JAV dolerio  aversais,  įvairių Amerikos valstijų dolerių ketvirčiais,  senovinėmis monetomis.

Ištrauka iš LSMU Veterinarijos akademijos muziejaus vedėjos Linos Baršauskienės pokalbio su kolekcininke, LSMU  absolvente, veterinarijos gydytoja Virginija Žilionytė:

Kaip sugalvojote kolekcionuoti monetas?

Kaip aš mėgstu sakyti, mane monetos pačios susiranda. Dar lankydama darželį, darželio lauko žaidimų aikštelėse  rasdavau monetų ir, aišku, kaip mažam vaikui būdinga visus radinius nešdavau namo. Tačiau tokio amžiaus būdama, šių atsitiktinių radinių nesureikšmindavau, galvodavau, jog tiesiog man sekasi rasti monetas. Tačiau daug laiko praleisdavau jas apžiūrėdama, žiūrėdavau, kokios jos skirtingos, kaip įdomiai sugalvota pavaizduoti svarbius valstybinius įvykius, asmenis, daiktus. Paauglystėje situacija nepasikeitė, gerai prisimenu, vieną dieną po pamokų, išeinant, ant gimnazijos laiptų radau Vokietijos 50 pfeningių monetą (tuomet jau seniai Vokietijoje buvo įvestas euras). Taigi daug monetų radau tiesiog po savo kojom ir kitaip šių radimų proceso negalėčiau nei įvardinti, kaip, kad monetos pačios mane susiranda, bet galbūt šie nuolatiniai radimai ir monetų unikalumas, įvairovė ir davė didelį postūmį jas rinkti.

Nuo kada pradėjote rinkti monetas?

Nors monetos mane lydėjo nuo vaikystės, tačiau rimtai jas rinkti pradėjau nuo  15 metų.

Iš kur gaunate monetas?

Monetų gavimo keliai įvairūs, dalį monetų kaip minėjau randu, dalį monetų perku, aišku, tai itin brangus malonumas, o mano galimybės ribotos. Dalį monetų draugai, pažįstami atiduoda, dovanoja. Draugai iš kelionių, iš įvairių šalių parveža dovanų, antai, vienas draugas kartais keliauja į  JAV ir vis parveža 25 centų monetų, kurios kiekvienos valstijos yra skirtingos bei vieno dolerio monetų, kurių reversai skirtingi. Jei pati keliauju, stengiuosi susirasti aparatą, kuriuo būtų galima pasidaryti, išsispausti norimą tos šalies monetą su šalies simbolika.

Kiek jų turite?

Apie 600 skirtingų monetų.

Kokias monetas renkate?

Kuo įdomesnes, taip pat kuo senesnes bei tokių šalių, kurios geografiškai yra toli nuo Lietuvos. Jei randu monetą, kurioje pavaizduotas gyvūnas, taip pat visuomet stengiuosi ją įsigyti. Taip pat renku monetas, kurios yra 25, 100 ar trupmenų (1/2)  centų vertės, kadangi Lietuvoje tokios vertės monetos yra neįpratos. Stengiuosi rinkti įdomesnės formos monetas: kampuotas ar su skylutėmis.

Ačiū už pokalbį.

LSMU inf.