Spausdinti

LSMU absolventės darbuose - nematyta Pietų Afrika

Nuo šiol praeidami pro Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Veterinarijos akademijos (VA) didžiosios salės fojė studentai, dėstytojai bei universiteto svečiai stabteli. Čia veikia Joanos Griciūtės parodos „(Ne)charizmatiškoji Afrika“, skirta Pietų Afrikai, kurioje veterinarijos gydytoja dirbo 2011–2012 metais, jos gamtosaugines problemas.

Anot parodos autorės, ji siekia atkreipti žmonių dėmesį į kitą, nepastebimą Afrikos pusę, t. y. nelegalią prekybą laukiniais gyvūnais, jų nuodijimą, senovės tradicijas ir kultus, babuinų ir gyvačių tapatinimą su blogosiomis dvasiomis, nelegalias medžiokles ir žmonių neišprusimą gamtos apsaugos klausimais.

Nuotraukose užfiksuotais vaizdais veterinarijos gydytoja kviečia artimiau susipažindinti su nuvertintų, nenešančių pelno gyvūnų gyvenimu, atkreipti į tai žmonių dėmesį ir pakviesti juos prisidėti prie laukinių gyvūnų ir natūralios gamtos išsaugojimo. J.Griciūtė yra sukaupusi didelę patirtį primatologijojos srityje, savanoriaudama įvairiuose projektuose, savo gyvenimą pašventusi pagalbai laukiniams gyvūnams. Šį kartą Joana siuntė Pietų Afrikoje fotografuotas nuotraukas iš tolimosios Kosta Rikos, kurioje ji šiuo metu savanoriauja.

 

 Parengta pagal LSMU VA inf.