Spausdinti

LR Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus vizitas Lietuvos studentų sąjungos ataskaitos konferencijoje

LR Ministras Pirmininkas A. Butkevičius (E. Žilinskaitės nuotr.)Balandžio 2 d. Lietuvos sveikatos mokslų universitete vyko Lietuvos studentų sąjungos (LSS) ataskaitos teikimo konferencija, kurioje dalyvavo ir sveikinimus tarė LR Ministras Pirmininkas A. Butkevičius, sveikatos apsaugos ministras J. Požėla, švietimo ir mokslo viceministras R. Zuoza, LSMU rektorius prof. habil. dr. Remigijus Žaliūnas ir Kauno technikos kolegijos direktorius N. Varnas.

Sveikinimus pradėjo LR Ministras Pirmininkas, dėkojo Lietuvos studentų sąjungai už konstruktyvų darbą ir pabrėžė bendradarbiavimo sutarties su studentais reikšmę, kuri ne tik simboliškai pasirašyta, tačiau ir atsakingai vykdoma. Premjeras A. Butkevičius džiaugėsi nuveiktais darbais jo vadovaujamos vyriausybės laikotarpiu, tačiau nuogąstavo, kad švietimo sistemos klausimai yra itin jautri tema visuomenei. Vizito metu buvo skirtas dėmesys ir aukštųjų mokyklų optimizavimo ir konsolidavimo klausimams. Neefektyviai veikiantis mokslo ir studijų tinklas, demografinė situacija, nepakankama studijų kokybė ir mažas tarptautinis konkurencingumas yra pagrindiniai mokslo ir studijų sistemos iššūkiai, trukdantys lygiuotis į Europą. Premjeras džiaugėsi pirmaisiais konsolidacijos proceso žingsniais ir pritarė, kad švietimo sistemai reikalinga esminė pertvarka, kuri greičiausiai nebus įgyvendinta šios Vyriausybės.

LSMU rektorius prof. habil. dr. Remigijus Žaliūnas (E. Žilinskaitės nuotr.)Švietimo ir mokslo viceministras R. Zuoza prisiminė savo studijų situaciją 1991 metais, kai studentai reikalavo padidinti stipendijas nuo 3 iki 10 JAV dolerių. Viceministras pabrėžė – švietimo srityje pasiekta labai daug teigiamų rezultatų, tačiau nereikia sustoti.

LSMU rektorius prof. habil. dr. Remigijus Žaliūnas dėkojo studentams už aktyvų indėlį ir LR Ministrui Pirmininkui, kurio inicialai beveik visuose Universiteto padalinių padėkos memorialuose. Apgailestaudamas, kad nėra politikas, pabrėžė – ne rektoriai ir ne akademikai atsakingi už pokyčius, o studentai. Rektoriai yra įpareigoti vykdyti reikiamus pokyčius, todėl aktyvūs ir jauni žmonės yra neatsiejama aukštųjų mokyklų reformos dalis. Tęsdamas konsolidacijos proceso temą, Universiteto vadovas retoriškai klausė: „Ar jūs galėtumėte išvardyti, kiek Lietuvoje yra aukštųjų mokyklų ir visų jų pavadinimus? Ar jūs galėtumėt išvardyti visas studijų programas, kurių yra gerokai daugiau nei 1000? Kaip jaunam žmogui pasirinkti arba jų tėvams susigaudyti tokioje sistemoje?“. Rektorius prof. R. Žaliūnas pripažino, kad negalėtų išvardyti net aukštųjų mokyklų. O ką jau kalbėti apie studijų programas! Universiteto vadovas pabrėžė, jog tai ne vienintelės problemos, su kuriomis susiduria aukštasis mokslas. Vienas iš didžiausių visos Europos iššūkių ir siekiamybė yra dėstymo kokybės gerinimas.

Konferencijos metu patvirtinta 2016–2020 metų LSS strategija. Dokumente numatomos keturios pagrindinės Studentų sąjungos veiklos kryptys: aukštojo mokslo pažanga, pozicijų formavimo ir įgyvendinimo procesas, žmonių išteklių stiprinimo veiklos ir finansinių išteklių stiprinimo strategija.

 

Studentų atstovybės prezidentas Laurynas Jarukas