Lietuvos sveikatos mokslų universiteto absolventams įteikti Šimtmečio diplomai

Šiemet LSMU absolventų – daugiau nei pernai: iš viso diplomus gavo 1295 studentai (2017 m. – 1267), iš jų – 70 – su pagyrimu (2017 m. – 70). Tarp absolventų – 106 užsieniečiai (2017 m. – 101). Daugiausia diplomų gavo būsimieji medikai. Studijas šiemet baigė ir 4 naujų perspektyvių laidų specialistai.

„Šie metai – ypatingi. Esate laimės kūdikiai, nes diplomai jums įteikiami Atkurtos valstybės šimtmečio proga. Tai didžiulė šventė visai mūsų šaliai ir jums“, – į absolventus kreipėsi LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas.

Jis priminė, kad universiteto diplomas – tik ilgo tobulėjimo kelio pradžia, ir linkėjo baigiantiesiems pasinaudoti didžiulėmis jo galimybėmis ir perspektyvomis.

Rektorius sveikino ir tarptautinę LSMU bendruomenę. „Studijas baigė absolventai net iš 24 pasaulio šalių. Mes labai jumis didžiuojamės. Dėkoju tėvams, kurie išleido jus į Lietuvą, mūsų Universitetą, ir mumis pasitikėjo. Jūsų vaikai tapo geriausiais Lietuvos ambasadoriais, – kalbėjo rektorius. – Labai ačiū, aš Jus myliu“, – skirtingomis užsienio kalbomis LSMU absolventams iš viso pasaulio dėkojo rektorius prof. Remigijus Žaliūnas.

LSMU prorektorius studijoms prof. Kęstutis Petrikonis pabrėžė, kad Universitetas, pastaraisiais metais daug dėmesio skyręs studijų kokybei, jau gali vertinti šių pastangų grąžą. Išaugo dėstytojų kompetencija, studentams rengiami veiksmingai studijuoti padedantys mokymai, sukurta palanki studijų aplinka, daugiau erdvių kokybiškam mokymuisi.

Šiemet LSMU išleidžia ir 4 naujų perspektyvių studijų programų specialistus. Pavasarį studijas baigė pirmieji Gyvensenos medicinos magistrai, neseniai diplomus gavo jungtinės su Kauno technologijos universitetu programos „Medicininė chemija“ magistrai, o dabar diplomai įteikti pirmiesiems ištęstinių studijų programų „Maisto mokslas“ ir „Gyvūnų mokslas“ bakalaurams.

„Tai naujos kokybės specialistai, turintys sveikatos mokslų ir technologijų žinių, gebantys kurti didelės pridėtinės vertės produktus kokybiškam žmogaus gyvenimui. Tai – ateitis“, – įvertino LSMU prorektorius studijoms.

Diplomų įteikimo iškilmėse LSMU bendruomenę, absolventus ir jų šeimos narius sveikino Lietuvos sveikatos apsaugos viceministrė Lina Jaruševičienė. „Prieš daug metų jūs pasirinkote studijas LSMU ir tai buvo labai ambicingas sprendimas. Jau rytoj jūsų lauks nauji iššūkiai ir nauji pasirinkimai. Nuoširdžiai linkiu leisti savo svajonėms vesti jus ateities horizontų link“, – sveikino viceministrė.

Naujiesiems sveikatos mokslų specialistams L. Jaruševičienė perskaitė ir sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos palinkėjimą. „Šiandien – ypatinga diena. Jūs pradedate naują gyvenimo etapą, tikimės, kad jūsų ateities darbai paliks svarų pėdsaką ne tik medicinos istorijoje, bet ir paprasto žmogaus gyvenime. <…> Akademinei bendruomenei dėkoju už atsakingą darbą rengiant aukštos kvalifikacijos sveikatos specialistus“, – ministro žodžius citavo L. Jaruševičienė.

Universiteto fakultetų dekanai taip pat sveikino savo studentus. Jie linkėjo, kad įgytas diplomas leistų rasti vietą tiek gyvenime, tiek darbo rinkoje arba tolesnėje mokslinėje karjeroje, taip pat nepamiršti LSMU – Universiteto durys atviros ir čia laukiami visi.

Šią neeilinę dieną absolventus sveikino ir Kauno arkivyskupas, metropolitas Lionginas Virbalas. „Negalima sulyginti žmogaus gydymo su mašinos remontu. Čia kiekvienas turi turėti moralinį tvirtumą ir vertybes, kurios padėtų vadovautis ne vien tik naudos siekimu. Labai linkiu jums būti puikiais žmonėmis ir tais, kurie padeda kitiems“, – kalbėjo diplomų įteikimo šventės svečias.

LSMU Studentų atstovybės prezidentė Danielė Bučinskaitė savo kolegoms, baigusiems studijas, taip pat siuntė linkėjimus. „Nepamirškite, šis diplomas – tik startas. Nesustokite, būkite stiprūs, siekite savo tikslų ir tobulėkite. Būkite lyderiai, keiskite ir būkite pokytis, kurį norite matyti. Kurkite tokią šalį, kurioje norite gyventi. Nebijokite prisiimti atsakomybės, tikėkite savimi ir savo idėjomis. Eikite, nors ir labai mažais žingsneliais, bet tik į priekį. Sėkmės“, – kalbėjo D. Bučinskaitė.

Šventės metu pagerbti LSMU profesoriai, docentai ir mokslų daktarai, kuriems įteikti dokumentai, patvirtinantys pedagoginių vardų suteikimą.

2018 m. medicinos studijas LSMU baigė 352 būsimieji medikai, 147 odontologai, 94 farmacininkai, 24 farmakotechnikai, 132 būsimieji veterinarijos gydytojai. Daugelis studentų tęs studijas rezidentūroje.

Tarp šiųmečių bakalaurų daugiausia absolventų išleido Slaugos fakultetas: šiemet studijas baigė 67 slaugytojai ir 47 kineziterapeutai. Mokslus baigė 34 maisto mokslo, 35 veterinarinės maisto saugos, 37 gyvulininkystės technologijos specialistai.

Magistro diplomai LSMU šiemet įteikti 206 specialistams, tarp jų gausiausia – 33 studijų programos „Sveikatinimas ir reabilitacija“ absolventų laida.

Tarptautiškiausio šalies universiteto vardą turinčiame LSMU užsienio studentų skaičius kasmet didėja. Dabar tokių studentų – apie 13,5 proc. (2017 m. – 11,5 proc.), šie mokslo metai buvo rekordiniai – priimti net 303 užsieniečiai pirmakursiai (2017 m. – 196) iš daugiau nei 50 pasaulio šalių. Šiais mokslo metais užsienio studentai ypač išsiskyrė puikiais akademiniais rezultatais ir dideliu visuomeniniu aktyvumu.

Universiteto absolventus gerai vertina darbdaviai: pirmaisiais metais po baigimo įsidarbina per 80 proc. baigusiųjų. Tai – vienas geriausių rodiklių Lietuvoje.