Spausdinti

Lietuvos ir Latvijos anesteziologų partnerystė

Lietuvos ir Latvijos anesteziologų partnerystėLietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Anesteziologijos klinikos dėstytojai Rygos Stradinio ir Latvijos universitetų anesteziologų kvietimu balandžio mėnesį su draugišku vizitu viešėjo Latvijos sostinėje.

Susitikimo metu mūsų Universiteto dėstytojai demonstravo Lietuvoje jau seniai pasiteisinusią mokymo metodiką, skirtą sunkiems kvėpavimo takams valdyti naudojant medicininę simuliaciją.

Rygos Stradinio ir Latvijos universitetų dėstytojai anesteziologai turi didelę patirtį valdant skirtingas atvirų kvėpavimo takų palaikymo priemones, tačiau pasidalijimas mūsų Universiteto dėstytojų sukaupta mokymo patirtimi ir metodikomis buvo sutiktas labai entuziastingai. Metodiką ir edukacinę programą pristatė bei mokymus vedė Anesteziologijos klinikos dėstytojai Tadas Lenkutis, Arūnas Gelmanas, Ramūnas Tamošiūnas, Andrius Macas.

Mokymai surengti tiek Latvijos sostinės bei regioninių ligoninių gydytojams, tiek ir rezidentams. Mokymų rengimą Rygos traumatologijos-ortopedijos ligoninėje organizavo ir koordinavo Latvijos anesteziologai-reanimatologai, Nacionalinės draugijos viceprezidentė, Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vadovė Iveta Golubovska, Rygos Stradinio universiteto Kardioanesteziologijos skyriaus vadovė Eva Strike, docentas Aleksejus Misciukas.

Kvėpavimo takų valdymo, naudojant medicininę simuliaciją, mokymas buvo grįstas ir Europos anesteziologijos draugijos Edukacijos komiteto (angl. CEEA) Lietuvos bei Latvijos regioninių centrų, vadovaujamų docentės Evos Strikes ir profesoriaus Andriaus Maco, bendradarbiavimu. Šis kursas Europos anesteziologijos draugijos mokymuose yra vienas iš 6 pamatinių kursų.

Surengtos Rygos Stradinio universiteto Medicininės simuliacijos centro (Klinikinių įgūdžių ir medicinos technologijų katedros) vadovo docento Olego Sabelnikovo bei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicininės simuliacijos centro daktaro Arūno Gelmano pasitarimas dėl bendradarbiavimo gairių nustatymo ir pasirengimo bendriems veiklos projektams. Tiek mūsų, tiek ir kolegų latvių einamas kelias, diegiant medicininę simuliaciją, yra beveik identiškas. Tad ir sąlyčio taškų yra labai daug. Bendrą vardiklį leidžia išlaikyti ir tai, kad docentas Olegas Sabelnikovas ir Anesteziologijos klinikos vadovas Andrius Macas yra Europos medicinos specialistų draugijos (angl. UEMS) Europos anesteziologų tarybos nariai – Lietuvos ir Latvijos atstovai, vykdantys Europos anesteziologų tarybos bandomuosius projektus. Vienas iš jų – 5 Europos centrų vykdomas elektroninio dienyno (portfelio) akreditavimo projektas. Ryga ir Kaunas yra du iš penkių atrinktų elektroninio dienyno (portfelio) akreditavimo centrų.

LSMU inf.