Laisvalaikio erdvė

Laisvalaikio erdvėLSMU Veterinarijos akademijos (VA) penktuose rūmuose kovo pabaigoje atvertos naujų patalpų durys – „Studentų erdvė“. Tai nauja poilsio vieta, kurioje galima rengtis paskaitoms, bendrauti tarpusavyje ar užsiimti kita įdomia veikla. Atitrūkti nuo įprasto dienos režimo padės įrengtos piešimo lentos, stalo žaidimai, spalvinimo knygelės dailės terapijai, stalo futbolas. Aptardami paskaitų medžiagą studentai galės šnekučiuotis su bendraminčiais, sėdėdami prie stalų arba ant puikiai tam tinkančių sėdmaišių.

Ši erdvė įkurta LSMU Veterinarijos akademijos studentų asociacijos (VASA) bei projekto rėmėjo „Royal Canin Lietuva“ iniciatyva. Atidarymo metu kalbinome „Royal Canin Lietuva“ atstovą S. Jackevičių apie bendradarbiavimą rengiant šį projektą.

„Jau daug metų „Royal Canin“ visame pasaulyje artimai bendradarbiauja su universitetais, rengiančiais veterinarijos specialistus. Šis bendradarbiavimas apima įvairias sritis: nuo bendradarbiavimo kuriant vis labiau specializuotus mitybos sprendimus iki studentų ambasadorių programos universitetuose. Dėl bendradarbiavimo bei partnerystės ir atsirado „Studentų erdvė“ LSMU Veterinarijos akademijoje. Patalpa padalyta į zonas, skirtas mokymuisi, laisvalaikiui bei žaidimams ir interaktyviems pristatymams. Šio projekto tikslas buvo sukurti erdvę, kuri būtų ne tik jauki ir patogi, tačiau galėtų būti pritaikoma visiems studentų poreikiams.

Pirmos diskusijos su studentų atstovais apie šio projekto įgyvendinimą prasidėjo dar 2012 metais. Per šį laikotarpį gryninosi idėja, buvo ieškoma tinkamų patalpų, projektas plėtojosi. Džiaugiamės, jog turėjome stiprų LSMU Veterinarijos akademijos vadovybės ir Veterinarijos akademijos studentų asociacijos (VASA) palaikymą. Projekto partneriai ne tik aktyviai prisidėjo prie projekto įgyvendinimo, bet ir davė pažadą prižiūrėti šią erdvę ateityje.

„Royal Canin“ kompanijos tikslas – perduoti savo patirtį mitybos srityje jauniems specialistams. Džiaugiamės galėdami padovanoti šį projektą visiems LSMU Veterinarijos akademijos studentams ir tikimės, jog ši erdvė sukels jiems norą nuolat tobulėti, augti profesinėje srityje ir sukurti geresnį pasaulį mūsų augintiniams gyvūnams.“

Naujosios erdvės atidarymo metu sveikinimo žodžius ir linkėjimus studentams tarė LSMU Veterinarijos ir Gyvulininkystės technologijos fakultetų dekanai prof. V. Riškevičienė ir doc. R. Stankevičius bei Veterinarijos akademijos kancleris prof. H. Žilinskas, dėka kurio buvo pakloti šio projekto pamatai.

LSMU Veterinarijos akademijos studentų asociacijos prezidentė I. Siaurusevičiūtė pasidžiaugė, jog po ilgų pasirengimo darbų LSMU Veterinarijos akademijoje atsirado labai reikalinga vieta skirta visų studentų patogumui: „Ši erdvė labai reikalinga: dažnai buvo galima pamatyti studentus, sėdinčius tiesiog ant laiptų ar netelpančius ant kėdžių fojė, nes tiesiog nebuvo vietos, skirtos praleisti laikui tarp paskaitų. Tikiuosi, jog ši vieta bus populiari ir, svarbiausia, naudinga studentams bei taps neatsiejama Veterinarijos akademijos dalimi.“

Linkime, jog „Studentų erdvė“  niekada nebūtų tuščia ir prisidėtų kuriant studentų gerovę mūsų universitete!

Ugnė Adomavičiūtė
LSMU Veterinarijos akademijos studentų asociacija