Kodėl verta rinktis Lietuvos sveikatos mokslų universitetą?

Abiturientui norisi pasirinkti studijas, kurias baigęs būtų tikras dėl ateities – turėtų mylimą darbą, gautų gerą atlyginimą ir tobulėtų. Pateikiame priežastis, kodėl verta rinktis Lietuvos sveikatos mokslų universitetą (LSMU).

Esame vienas iš lyderiaujančių universitetų Lietuvoje pagal įsidarbinimo rodiklius. LSMU absolventų po bakalauro, magistrantūros, rezidentūros ir doktorantūros įsidarbinimas,po 6 mėn. baigus studijas,siekia 76,3 proc. Absolventų po magistrantūros ir laipsnio nesuteikiančių (rezidentūros) studijų įsidarbina 83 proc.“, – teigė LSMU prorektorius studijoms prof. K. Petrikonis.

Pasak rektoriaus, LSMU yra vienintelis universitetas, kuriame, kai potencialių studentų skaičius šalyje mažėjo, mūsų studentų skaičius nuo 2010 m. didėjo. „Universitete studijuoja per 8 tūkst. studentų“, – pabrėžė prof. K. Petrikonis.

Tarptautiškas universitetas

Pasak LSMU prorektoriaus studijoms prof. K. Petrikonio, LSMU yra vienintelis Lietuvoje toks tarptautiškas.

Pirmosios, antrosios studijų pakopų bei vientisųjų studijų programose 11 proc. sudaro studentų, kurie studijuoja iš 53 užsienio šalių“, – pabrėžė prof. K. Petrikonis.

2016 m. rugsėjo 1 d. duomenimis, LSMU studijuoja 777 užsienio piliečiai. „45 studentai yra atvykę pagal Erasmus programas ir 9 rezidentai, studijuojantys lietuvių kalba. 36 studentai atvažiavo iš Izraelio, 33 – iš Švedijos, 32 – iš Vokietijos. Ateityje planuojame turėti mišrius srautus, kuriuose kartu studijuos lietuviškai ir angliškai kalbantys studentai“.

Aukšta studijų kokybė

Darbdaviai aukštai vertina LSMU studijų kokybę. „Paklausus studentų iš kitų užsienio šalių, jie LSMU studijų kokybę prilygina pasaulinio lygio universitetams. Tai, kad mes turime gerą sveikatos mokslų patirtį tarptautiniu mastu ir yra vienas iš Universiteto privalumų“, – kalbėjo LSMU Studijų centro vadovė prof. Raimonda Brunevičiūtė.

Pasak prof. R. Brunevičiūtės, LSMU studijos yra unikalios: mes rengiame visą sveikatos priežiūros profesionalų komandą – gydytojus, slaugytojus, farmacininkus, reabilitacijos, visuomenės sveikatos ir veterinarijos specialistus. Nuo 2003 m. Medicinos studijų programa vykdoma probleminio mokymosi metodika. Ši metodika sukurta bendradarbiaujant su Ženevos universitetu. Pamažu šią metodiką diegia ir kitos studijų programos.

„Mes turime daug mokslininkų, dėstytojų, kurie savo mokslo pasiekimais garsūs visame pasaulyje. Aukščiausio lygio specialistai yra ne tik Universiteto alumnai, bet ir LSMU studentų dėstytojai“, – kalbėjo LSMU Studijų centro vadovė.

Praktinės žinios

Visos Universiteto studijų programos paremtos praktika.

Kaip teigė prof. R. Brunevičiūtė, didžioji dalis aukštųjų mokyklų susiduria su problema, kad daugeliui studentų, pabaigus studijas, trūksta praktikos. Tačiau LSMU tokios problemos nekankina. „Priešingai, daugelis mūsų programų yra vykdomos studijuojant praktiškai. Turime didžiausias universitetines Kauno klinikas, kur studentai gali įgyti praktinių žinių“, – teigė LSMU Studijų centro vadovė.

Prorektorius studijoms prof. K. Petrikonis pažymėjo, kad Universitetą renkasi tik geriausi moksleiviai, didėja iš užsienio atvykstančių studentų skaičius. „Visos studijų programos yra unikalios, „neauditorinės“. Paskaitos vyksta laboratorijose, tyrimų centruose ir tiesiogiai prie pacientų“.

Aukštas darbdavių vertinimas

LSMU socialinių partnerių, darbdavių 2015 m. apklausos rezultato duomenimis, LSMU absolventų profesinis pasirengimas yra vertinamas gerai ir labai gerai. Aukščiausiai vertinamos – sveikatos priežiūros absolventų kompetencijos.

LSMU vykdomos 32 pirmosios ir antrosios studijų pakopų bei vientisųjų studijų programos. Iš jų 5 studijų programos dėstomos anglų kalba, 2 jungtinės su Kauno technologijos universitetu ir 4 tarpdisciplininės programos.

 

Daugiau informacijos apie studijų programas: http://www.lsmuni.lt/lt/stojantiesiems/lsmu-studiju-programos/

Deimantė Liubinaitė

Rinkodaros ir komunikacijos tarnyba