Spausdinti

Kipro sveikatos apsaugos ministro vizitas LSMU ir Kauno klinikose

Kipro sveikatos apsaugos ministro vizitas LSMU ir Kauno klinikoseLietuvos sveikatos mokslų universitete ir Kauno klinikose lankėsi Kipro Respublikos sveikatos apsaugos ministras profesorius Filipas C. Patsalis. Ministras apžiūrėjo Ligoninę, susipažino su jos klinikine bei moksline veikla ir domėjosi plėtros perspektyvomis.

Oficialaus vizito metu kartu su prof. F. C. Patsaliu Kauno klinikose lankėsi ir Lietuvos mokslų akademijos prezidentas profesorius Valdemaras Razumas. Kipro sveikatos apsaugos ministro vizito tikslas buvo pasisemti gerosios patirties, tobulinant šalies sveikatos priežiūros sistemą. Svečiai apžiūrėjo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Kauno klinikų miestelį ir aptarė svarbiausius centralizuotų sveikatos paslaugų teikimo klausimus.

Susitikime su LSMU kancleriais ir prorektoriais Kipro Vyriausybės atstovas gyrė organizuotą Kauno klinikų sveikatos paslaugų teikimą ir infrastruktūrą. „Žaviuosi, kaip efektyviai ši universitetinė ligoninė susitvarko su milžinišku pacientų srautu, taikydama moderniausias diagnostikos ir gydymo technologijas“, – teigė prof. Patsalis.

Svečiai apžiūrėjo Kauno klinikų Radiologinės diagnostikos centrą ir aptarė inovatyvių technologijų taikymo galimybės LSMU ligoninėje. Taip pat aplankė naująjį Onkologijos ir hematologijos klinikos korpusą, Vaikų ligų kliniką ir netrukus atsidarysiantį moderniausią Baltijos šalyse Traumų ir skubios pagalbos centrą. Prof. dr. Vitalis Briedis svečiams aprodė Farmacijos fakultetą. LSMU prorektorė studijoms prof. habil. dr. Daiva Rastenytė ekskursijos metu svečius supažindino su „Santakos“ slėnio atviros prieigos centru.

Farmacijos fakultete svečiams pristatytos esminės strateginės Lietuvos sveikatos mokslų universiteto veiklos gairės – studijos, medicinos mokslas ir klinikinė veikla. Tarptautinių ryšių ir studijų centro prodekanas dr. Alvidas Šarlauskas papasakojo apie studijų galimybes užsieniečiams. „10 procentų studentų – užsieniečiai. Tai – išties įspūdingas rodiklis“, – stebėjosi prof. C. Patsalis.Kipro sveikatos apsaugos ministro vizitas LSMU ir Kauno klinikose

Kauno klinikų direktorė visuomenės sveikatai, mokslui ir studijoms prof. dr. Lina Jaruševičienė supažindino svečius su klinikine Ligoninės veikla, pasiekimais, stiprybėmis ir ateities plėtros planais. Profesorė Kipro sveikatos apsaugos ministrui pristatė ikiklinikinių ir klinikinių tyrimų platformos viziją, kurios centre – ankstyvos fazės klinikinių tyrimų plėtra ir turimo potencialo išnaudojimas.

Prorektorė mokslui prof. habil. dr. Vita Lesauskaitė pristatė LSMU mokslininkų laimėjimus. Kipro ministrui įspūdį padarė Universitete parengtų mokslo publikacijų skaičius ir kokybė. Filipas C. Patsalis domėjosi, kaip saugoma intelektinė nuosavybė, kaip garantuojama parama moksliniams tyrimams ir kaip išnaudojama turima infrastruktūra. 

 

Kauno klinikų inf.