Spausdinti

Kauno klinikų Traumų ir skubios pagalbos centre vyko karinės pratybos

Kauno klinikų Traumų ir skubios pagalbos centre vyko karinės pratybosGegužės mėnesį pratybų „Žaibo kirtis“ įvykiuose dalyvavo ir Kauno klinikos. Karinių oro pajėgų sraigtasparniu iš Kaišiadorių į Kauną pergabentus sužeistuosius Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties ekipažai pristatė į aukščiausio lygio Traumų ir skubios pagalbos centrą Kauno klinikose.

Čia menamai nukentėjusius pacientus priėmė Skubios pagalbos skyriaus medikai, skubiosios medicinos rezidentai ir tądien ligoninėje budėję specialistai. Jiems tai buvo unikali proga pasitreniruoti dirbti kitą mėnesį atidaromame Traumų ir skubios pagalbos centre.

„Pratybos suteikė galimybę išmėginti darbo naujajame centre privalumus, kur pacientų logistika ir gydymas bus organizuojami pagal šiuolaikinius skubios pagalbos principus“, – sakė Kauno klinikų Skubios pagalbos skyriaus vadovas dr. Kęstutis Stašaitis.

Pasak Lietuvos kariuomenės Karo medicinos tarnybos Medicininės paramos vienetų grupės vadės majorės Ingos Jancevičienės, vienas pagrindinių šios dienos pratybų tikslų – stiprinti Lietuvos kariuomenės medicininės paramos vienetų sąveiką ir bendradarbiavimą su civilinėmis sveikatos priežiūros įstaigomis.

„Žaibo kirtis 2015“ – pagrindinės šių metų Lietuvos kariuomenės nacionalinės pratybos. Jose dalyvauja beveik visos LK pajėgos, Krašto apsaugos, Vidaus reikalų, Sveikatos apsaugos ministerijų atstovai, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, policijos, viešojo saugumo tarnybos, valstybės sienos apsaugos vienetai, savivaldybės ir daugelis kitų.

 

LSMU inf.