Kauno klinikų gydytojai apgynė krepšinio sostinės vardą!

LSMU krepsininkaiVilniuje Šv. Juozapo kunigų seminarijos sporto salėje įvyko pirmasis kalėdinis EL CLASICO krepšinio turnyras, kuriame po ilgo laiko susikovė LSMUL Kauno klinikų ir Vilniaus Santariškų klinikų gydytojai. Šis turnyras organizuotas vilniečių iniciatyva.

Kauno klinikų komandoje žaidė LSMU Podiplominių studijų centro dekanas, gastroenterologas dr. Juozas Kupčinskas, Lietuvos skausmo draugijos prezidentas, neurologas doc. Arūnas Ščiupokas, Šeimos medicinos gyd. rezidentas Petras Laukaitis, kraujagyslių chirurgijos gyd. rezidentas Martynas Laukaitis, LSMU MA prorektorius studijoms prof. Kęstutis Petrikonis, neurologijos gyd. rezidentas Ovidijus Laucius, Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinikos asistentas, odontologas Kęstutis Vaičekauskas, neurologas dr. Vaidas Matijošaitis, chirurgijos gyd. rezidentas Paulius Vaitiekūnas. Santariškių garbę gynė pats ligoninės vadovas prof. Kęstutis Strupas, MF dekanas prof. A. Utkus ir kiti gydytojai. Varžybos buvo atkaklios, komandos lygiai kovojo tris kėlinius, tačiau ketvirtajame išryškėjo Kauno komandos pranašumas ir paskutinėmis minutėmis nugalėtojas buvo aiškus. Galutinis rezultatas 70 : 59 – mūsų naudai! Vilniaus komandoje 10 taškų pelnė urologas dr. M. Kinčius, kuris dar prieš kelerius metus dirbo Kauno klinikose. Renginys buvo papuoštas Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos šokėjų pasirodymu, įvairiomis rungtimis ir apdovanojimais. Kauno komandai atiteko nugalėtojų medaliai ir didžiulė nugalėtojų taurė. Naudingiausiu varžybų žaidėju pripažintas Martynas Laukaitis.

Varžybų dalyviai džiaugėsi atkakliomis varžybomis ir neskubėjo išsiskirstyti, aptarė varžybas neoficialioje aplinkoje. Tikimasi, kad tokios varžybos bus tradicinės ir kasmetinės. Kitais metais planuojama tokį turnyrą organizuoti Kaune, tikimasi dar didesnio susidomėjimo ir kauniečių palaikymo. „Sporto varžybos tarp medikų – savo srities specialistų – leidžia pajusti kitą varžymosi pusę: garbingą, nesukeliančią traumų, tačiau džiaugsmo teikiančią kovą. Labai džiugu, kad garbingo žaidimo principas – svarbiausias šiose varžybose – buvo įvardytas prof. Kęstučio Strupo prieš prasidedant kovai. Kitas – olimpinis principas „Svarbu dalyvauti, o ne nugalėti“ – buvo išgirstas abiejų komandų. Jo laikėsi abi komandos iki trečiojo kėlinio. Tačiau vienu metu pirmaudami 15 taškų nusprendėme, kad kažkuri komanda turi nugalėti. Lengviausiai tai padaryti buvo mums, „Kauno klinikų ir LSMU jungtinei komandai“. Rezultatas 70 : 59 darytų garbę ir Eurolygos rungtynėms – varžybas komentavo LSMU MA prorektorius studijoms prof. Kęstutis Petrikonis. – Gyd. rezidentai – Martynas Laukaitis, surinkęs 38 taškus, dauguma tritaškiais, o vienu metimu beveik nuo vidurio linijos, taip pat Ovidijus Laucius, surinkęs 18 taškų – buvo aukščiausios pagarbos ir įvertinimo verti žaidėjai. Manau, juos ne tik kaip žaidėjus, bet ir kaip būsimus gerus gydytojus pradėjo stebėti priešininkų komandos selekcininkai. Noriu padėkoti visiems 9 mūsų komandos žaidėjams, kurių dalis nesitreniravo krepšinio daugiau nei pusę metų, ėjo į aikštelę žaisti už savo institucijos garbę, griūdami dėl nuriedančio kamuolio, rizikavo patirti traumas. Tačiau pasiektas rezultatas ir pergalė nustelbė viską ir paskatino rengtis kitų metų kovoms. Norėčiau padėkoti VU MF dekanui prof. A. Utkui ir ligoninės „Santariškių klinikos“ generaliniam direktoriui prof. K. Strupui, gydytojui chirurgui Donatui Daniui už nuoširdų pakvietimą atvykti į varžybas, šiltą priėmimą, gerą varžybų parengimą (profesionalūs teisėjai, „Lietuvos ryto“ šokėjos, Kalėdų Senis ir gera krepšinio aikštelė), surinktą stiprią priešininkų komandą – 14 stiprių krepšininkų, iš kurių 4 – profesoriai. Tikimės, kad pagaliau atgaivinta tradicija rengti kalėdinius gydytojų krepšinio turnyrus išsilaikys, ir kitais metais toks turnyras vyks Kaune. Tikimės, dalyvaujant gausiam sirgalių būriui.“

 

Martynas Laukaitis, Kraujagyslių chirurgijos gydytojas rezidentas