Spausdinti

Kauno klinikose lankėsi gydytojai iš Buriatijos Respublikos

Kauno klinikose lankėsi gydytojai iš Buriatijos RespublikosKartu su vasariška birželio saule į Lietuvą atvyko gydytojų delegacija iš Buriatijos Respublikos (Rusijos federalinio subjekto, esančio Pietryčių Sibire). Delegaciją sudarė devyni skirtingų sričių medikai: akušerijos ir ginekologijos, anesteziologijos ir reanimatologijos bei neonatologijos. Tai pirmoji Buriatijos Respublikos gydytojų delegacija, kuri lankėsi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Akušerijos ir ginekologijos klinikoje. Svečiai dvi savaites mokėsi iš Kauno klinikų specialistų. Buriatai ne tik pagilino teorines žinias (jiems buvo skaitomos paskaitos, vedami seminarai), bet ir įgijo praktinių įgūdžių.

Buriatams aplankyti Kauno klinikas rekomendavo gydytojai iš Sibiro. „Malonu, kad informaciją apie mūsų Universitetą ir kliniką kolegos gavo iš LSMU Žmogaus reprodukcinės sveikatos tyrimų centro ir PSO Europos regiono organizuotų operacinių tyrimų kursų dalyvių – kolegų iš Sibiro“, – sakė Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė prof. Rūta Jolanta Nadišauskienė. Profesorė minėjo, kad grupė mūsų gydytojų jau yra lankęsi Buriatijos žemėse: prieš dvejus metus po konferencijos Irkutske visi keliavo po Užbaikalę.

Savo patirtimi su gydytojais iš Buriatijos dalijęsis Kauno klinikų Naujagimių reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjas Antanas Pužas džiaugėsi svečių entuziazmu, noru kuo daugiau visko sužinoti. Gydytojas pažymėjo, kad su buriatais dirbti buvo lengva, darbas vyko sparčiai ir efektyviai, o įvertinti jo rezultatus būtų galima tik nuvykus į šį tolimąjį kraštą.

Akušerijos ir ginekologijos anesteziologijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vadovas prof. Kęstutis Rimaitis džiaugėsi daug metų trunkančiu tarptautiniu bendradarbiavimu su Rytų ir Vakarų gydytojais. „Dalytis savo žiniomis ir solidžia klinikine patirtimi su kolegomis, valdant kritines būkles akušerijoje, yra visų mūsų profesinė pareiga – ypač todėl, kad Lietuvos perinatologijos rodikliai yra labai aukšto Europos lygio“, – pabrėžė profesorius. Prof. K. Rimaitis pasakojo, kad svečius iš Buriatijos ypač domino gimdymo skausmo malšinimas, anestezija atliekant cezario pjūvio ir kitas akušerines operacijas, gydymo taktika, esant sunkioms akušerinėms būklėms. „Aptariant klinikinius atvejus, buriatai likdavo LSMUL Kauno klinikose net po oficialių darbo valandų, o tai labai nebūdinga kitiems kolegoms iš Rytų ar Centrinės Azijos“, – sakė profesorius.

Pasidalyti įspūdžiais apie vizitą Lietuvoje paprašėme ir svečių iš Buriatijos Respublikos. Dašibalovas Abida, dirbantis Neonatologijos ITS, susižavėjo Kauno klinikose taikomais gydymo standartais, laboratorija. „Man patiko Ligoninės personalo požiūris į pacientą, kaip jie tiriami“, – sakė jis. Gydytojas pažymėjo, kad grįžęs į savo šalį, įgytas žinias stengsis pritaikyti praktikoje. „Kauno klinikose didelis dėmesys skiriamas ne tik pacientų gydymui, bet ir jų savijautai. Ir mes stengsimės sukurti tokias sąlygas, kad pacientai jaustųsi kaip namuose“, – teigė Dašibalovas Abida. Jam pritarė ir kiti delegacijos iš Buriatijos Respublikos gydytojai. Visi jie džiaugėsi naudinga dvi savaites trukusia praktika, vylėsi ir ateityje bendradarbiauti su Kauno klinikų gydytojais.

 

LSMU inf.