Spausdinti

Kauno klinikose atidarytas naujas Onkologijos ir hematologijos klinikos korpusas

Kauno klinikose atidarytas naujas Onkologijos ir hematologijos klinikos korpusasLietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinika antradienį, lapkričio 11 d., atšventė įkurtuves naujajame korpuse. Naujosios patalpos – erdvesnės ir leidžiančios suteikti geresnes sąlygas ir pagalbą onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams.

 Kauno klinikų generalinis direktorius prof. R. Jurkevičius pasidžiaugė, kad „onkohematologija, kaip sudėtinė LSMU ligoninės dalis, jau kyla į aukščiausią lygį“. Korpuso įkurtuvių proga surengtoje konferencijoje LSMU rektorius prof. R. Žaliūnas kalbėjo: „Atidarytas korpusas atveria naujas galimybes pacientams anksčiau nustatyti onkologines ir hematologines ligas, o mums – sąlygas parengti gerus ateities medikus. Kad tie, kurie čia dirba, jaustųsi oriai ir galėtų į ateitį žvelgti su optimizmu“.

Pasak prof. R. Jurkevičiaus, atnaujintame Onkologijos ir hematologijos klinikos korpuse pasirengta ligonių gydymui, taikant didelių dozių chemoterapiją ir kraujodaros kamieninių ląstelių transplantaciją. Naujosios patalpos, užimančios net 3684 m2, ir įsigyta moderni medicininė įranga onkologinėms ligoms diagnozuoti ir gydyti leis garantuoti optimalų onkologinių paslaugų teikimą, pagerinti jų pasiekiamumą ir laiduoti higienos normų laikymąsi.

„Onkologija yra viena iš greičiausiai plėtojamų medicinos sričių. Pasaulyje kasmet tobulėja ir įdiegiami nauji vėžio diagnostikos ir gydymo metodai. Gerėjant onkologinių ligų diagnostikai, mažėja mirtingumas nuo šių ligų. Lietuvoje gana sudėtinga pasivyti pažangiausias pasaulines vėžio diagnostikos ir gydymo technologijas, tačiau Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama sudaro sąlygas Lietuvos medikams įdiegti modernius, įrodymais pagrįstus diagnostikos ir gydymo metodus“, – sakė Onkologijos ir hematologijos klinikos vadovė prof. Elona Juozaitytė.

Naująjį Onkologijos ir hematologijos klinikos korpusą pašventino Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius. Sėkmės šios klinikos medikams linkėjo Lietuvos sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, Seimo nariai, Valstybinės ligonių kasos atstovai, Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, Kauno miesto Tarybos nariai bei simbolinį raktą nuo naujo korpuso įteikę statybininkai. Pasidžiaugti įkurtuvėmis Kauno klinikų miestelyje atėjo didelė Ligoninės bendruomenės dalis.

Įgyvendinant projektą „Ankstyvosios onkologinių susirgimų diagnostikos ir visaverčio gydymo užtikrinimas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose“ renovuotas apie 70 metų naudotas pastatas ir prie jo prijungtas naujai pastatytas priestatas. Projekto vertė siekė 37,7 milijonų litų. Jis buvo finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinės paramos – 85 proc. ir 15 proc. – Lietuvos valstybės lėšomis. Statybos darbų kaina siekė 12,6 mln. litų.

Onkologijos plėtra – viena iš Kauno klinikų prioritetinių veiklos krypčių. Glaudžiai bendradarbiaujant įvairių sričių specialistams, Kauno klinikose sukurtas universitetinio lygio daugiaprofilinis onkologijos centras. Ligoninėje įdiegtos šiuolaikinės aukštosios technologijos onkologinėms ligoms diagnozuoti ir gydyti, taikomos naujos onkologinių ligų gydymo metodikos, vykdomos vėžio profilaktikos programos, plėtojamas mokslas ir mokymas.

 

Kauno klinikų inf.