Kaune vyksta jungtinis Europos fiziologų asociacijos ir Baltijos šalių fiziologų draugijų susitikimas

Kaune vyksta jungtinis Europos fiziologų asociacijos ir Baltijos šalių fiziologų draugijų susitikimas Rugpjūčio 26-29 dienomis Kaune vyksta Europos fiziologų asociacijos ir Baltijos šalių fiziologų draugijų susitikimas. Renginyje dalyvauja daugiau nei 300 dalyvių iš daugiau nei 35 pasaulio šalių – nuo Brazilijos iki Turkijos, nuo Norvegijos iki Pietų Afrikos ir Sudano.

Konferenciją pasveikino LSMU prorektorė prof. Vaiva Lesauskaitė ir prof. Markus Hecker (Vokietija).

LSMU Fiziologijos ir farmakologijos instituto vadovas prof. Edgaras Stankevičius pasidžiaugė, kad tai pirmasis toks renginys Kaune ir Lietuvoje bei Baltijos šalių regione, į kurį dalyviai atvyko ne tik iš ES, bet ir iš kitų šalių.

 „Džiaugiamės, kad šis renginys vyksta Kaune. Kauno fiziologų draugija savo veiklą pradėjo dar 1955 m. Fiziologijos mokslas Kaune pradėtas dėstyti nuo 1922 m.”

„Galimybę surengti tokį kongresą reikia nusipelnyti ir net gi laimėti, – sakė viena iš organizatorių, Jaunųjų fiziologų draugijos pirmininkė Simona Stankevičiūtė. – Toks tarptautinis renginys – Lietuvos fiziologų draugijos darbo rezultas. Pirmą kartą Lietuvoje susirinko žinomiausi pasaulio fiziologai, savo srities lyderiai. Renginio lektoriai – gerbiami neurofiziologijos, širdies ir kraujagyslių fiziologijos, farmakologijos mokslo bei klinikinės farmakologijos žinovai.”

Renginys vyks 4 dienas. Pirmoji renginio diena – įžanginė ir skirta jauniesiems fiziologams, jų darbams bei pranešimams, fiziologijos mokslo dėstymui. Žinomo fiziologo prof. Deniz Atasoy (Turkija) bendra paskaita skirta visiems. Kitas 3 renginio dienas bus nagrinėjami opiausi ir naujausi šių dienų fiziologijos klausimai. Pranešimus skaitys ne tik pasaulyje žinomi lektoriai – Maria Fitzgerald (JK), Margarethe Geiger (Austrija), M.J. Mulvary ir Markus Hecker (Vokietija), Andries Gilde (Olandija), Staffan Rosenborg (Švedija) bei David Eisher, bus pateikti ir stendiniai pranešimai.

 

LSMU inf.

Susitikimo naujienas sekite socialiniame tinkle Facebook

Susitikimo programa