Spausdinti

Kaune vyko LURK posėdis

dsc_6207.jpg (regular, 500x333)Penktadienį Kaune vyko Lietuvos universitetų rektorių konferencijos (LURK) posėdis, kuriame aukštųjų mokyklų vadovai aptarė švietimui aktualius klausimus, susijusius su euro įvedimu, Mokslo ir studijų įstatymo priėmimu ir kitomis temomis.

Pirmasis antrojo pusmečio LURK posėdis vyko Vytauto Didžiojo universitete, jam pirmininkavo konferencijos prezidentas, Kauno technologijos universiteto rektorius prof. Petras Baršauskas.

Susirinkusieji aptarė LURK veiksmus tarp posėdžių, universitetų kaštų padengimą, susijusį su euro įvedimu, taip pat – Mokslo ir studijų įstatymo priėmimo raidą ir Lietuvos mokslo tarybos veiklos išorinio vertinimo ataskaitos išvadas, svarbias universitetams. Neskaitant šių ir kitų temų, rektoriai susitikime diskutavo ir apie akademinio sektoriaus pareigybinio atlygio rinkos tyrimo finansavimą, universitetinių studijų tarpkryptiškumo ir tarpsritiškumo įgalinimą.

Posėdyje buvo kalbama ir apie studentų priėmimo į universitetines aukštąsias mokyklas 2014 m. rezultatus bei bendrąjį priėmimą į magistrantūrą. Rektoriai susitarė dėl stojančiųjų minimalaus balo įvedimo reikalingumo studijų programų grupėms.

Lietuvos universitetų rektorių konferencija yra asociacija, kurią sudaro universitetinių aukštųjų mokyklų rektoriai. LURK koordinuoja aukštųjų mokyklų rektorių (direktorių) tarpusavio ryšius ir santykius su valstybės valdžios, valdymo bei savivaldybių institucijomis.

Konferencijos tikslai – skatinti Lietuvos mokslo, studijų, kultūros ir ūkio raidą, aukštųjų mokyklų tarpusavio ir tarptautinius ryšius, bendradarbiauti su valdžios, valdymo ir vietos savivaldos institucijomis.

LURK biuro inf.