Spausdinti

Jungtiniame LSMU Tarybos ir Senato posėdyje pristatyta rektoriaus ataskaita

LSMU rektorius prof. habil. dr. Remigijus Žaliūnas (K. Šimatonio nuotr.)Balandžio 22 d. jungtiniame Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Tarybos ir Senato posėdyje LSMU rektorius prof. habil. dr. Remigijus Žaliūnas pristatė tradicinę kasmetinę ataskaitą apie 2015 m. Universiteto veiklą. Po pristatymo rektoriaus ataskaitai buvo pritarta.

Prof. habil. dr. R. Žaliūnas akcentavo sėkmingą 2015 metų Universiteto veiklą. LSMU yra viena stipriausių ir pajėgiausių mokslo įstaigų Lietuvoje. LSMU yra galinga institucija, kurios bendruomenė vienija per 26 tūkst. darbuotojų, vykdo 113 studijų programų. Studijuojančiųjų LSMU skaičius nuolat auga. LSMU – vienintelis universitetas Lietuvoje, kuriame 10 proc. visų studentų yra užsieniečiai. 2015 m. Universitetą baigė 1447 absolventai, studijas LSMU vykdo 77 padaliniai.

2015 m. studijas LSMU rinkosi ir įstojo 157 šimtukininkai. Daugiausia šimtukininkų pasirinko šias studijų programas: Mediciną – 91, Odontologiją – 25, Veterinarinę mediciną – 16.  Pagal įstojusių šimtukininkų skaičių LSMU yra trečioje vietoje po Vilniaus universiteto ir Kauno technologijos universiteto.

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir jo padaliniai savarankiškai arba su kitomis organizacijomis bei įstaigomis 2015 m. organizavo 338 mokslines praktines konferencijas ir seminarus. Renginiuose dalyvavo 50 696 dalyviai. MA Vaistų technologijos ir socialinės farmacijos katedra 2015 m. organizavo 27 konferencijas (mobiliąsias sesijas), kuriose dalyvavo 2616 farmacijos specialistai.

Pernai buvo vykdoma ir tęsiama nemažai svarbių projektų, finansuojamų Europos Sąjungos lėšomis. LSMU mokslininkai aktyviai dalyvauja LMT finansuojamuose projektuose.

Karjeros valdymo informacinės sistemos (KVIS), duomenimis, pagal 2014 m. laidos po 6 mėnesių (2015 m. sausio 1 d.) dirbančių absolventų procentą LSMU pasiekė geriausių rezultatų iš 25 aukštųjų mokyklų.

LSMU akademinei bendruomenei rektorius dėkojo už intensyvią bei sklandžią veiklą. „LSMU mokslininkų bei doktorantų pasiekti rezultatai džiugina ir įrodo Universiteto brandą“, – yra įsitikinęs rektorius prof. habil. dr. R. Žaliūnas.

Pristatydamas ataskaitą, prof. habil. dr. R. Žaliūnas kalbėjo apie studijas ir mokslą bei aptarė finansų klausimus, Universiteto administravimą ir išteklius, personalo struktūrą, infrastruktūros pokyčius, pajamas ir išlaidas, viešuosius pirkimus, meno kolektyvų ir studentų atstovybės veiklas, Universiteto išorinį vertinimą ir pripažinimą įvairiuose reitinguose.

Posėdyje rektorius tradiciškai pristatė tik pagrindines nuveiktų darbų gaires.

Veiklos ataskaita 2015

 

Jolanta Jonikienė