Jaunųjų mokslininkų ir tyrėjų konferencija

Jaunųjų mokslininkų ir tyrėjų konferencijaGegužės 27–29 dienomis „Santakos“ slėnio Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centre vyko jau 67-oji Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Studentų mokslinės draugijos (SMD) rengiama Jaunųjų mokslininkų ir tyrėjų konferencija (JMTK), sukvietusi visų fakultetų studentus bei dėstytojus. Konferencijoje 26 skirtingose sekcijose dalyvavo 564 dalyviai ir buvo pristatyti net 649 savarankiški bei Medicinos studijų programos baigiamieji moksliniai darbai.

Pirmąją, konferencijos atidarymo, dieną dalyvius sveikino LSMU Studentų mokslinės draugijos mokslinis vadovas prof. dr. Vincentas Veikutis, Kauno miesto mero pavaduotojas Vasilijus Popovas bei Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktorius Romaldas Sakalauskas. Iš karto po atidarymo renginio dalyvių laukė gydytojo psichiatro dr. Ryčio Leonavičiaus paskaita „Psichiatro požiūris į išsėtinę sklerozę: galimybės keisti medicinos paradigmą“. Paskaitos metu gydytojas skatino kitaip pažvelgti į nusistovėjusias medicinos normas bei formuoti kritinį mąstymą, kuris reikalingas kiekvieno būsimo ir esamo gydytojo kasdienybėje.

Per dvi konferencijos dienas į plenarinę sesiją, vykusią trečiąją dieną, buvo atrinkti 37 moksliniai darbai, kuriuos vertino garbinga komisija. Prieš paskelbiant rezultatus visus renginio dalyvius maloniai nustebino LSMU SMD Alumni klubas, kuris įsteigė atskirą apdovanojimą už originaliausią ir labiausiai susimąstyti privertusį darbą. Šį apdovanojimą laimėjo Gintarė Žukauskaitė, atlikusi mokslinį darbą „Skirtingų 2-o ir 4-o pirštų santykių (prenatalinės androgenizacijos lygmens) ryšys su lytine funkcija, depresijos, nerimo simptomų pasireiškimu, dietų laikymusi bei liguistu noru sulieknėti“ (mokslinės vadovės – dr. Giedrė Jonušienė, dr. Ingrida Basevičienė), privertusi klausytojus ir komisijos narius atidžiau apžiūrėti savo rankas. Apdovanojimą įteikė LSMU SMD Alumni klubo prezidentas doc. dr. Kęstutis Petrikonis. Galiausiai, suskaičiavus komisijos narių balus, buvo paskelbi 67-osios Jaunųjų mokslininkų ir tyrėjų konferencijos nugalėtojai. Jais tapo ir tris trečiąsias vietas užėmė vienodą įvertinimą gavę Donatas Nomeika ir jo darbas „Kraujo krešulio ir trombocitais gausaus fibrino atsparumas mikroorganizmų sukeliamai fibrinolizei“ (moksliniai vadovai – dr. Gintaras Janužis, dr. Erika Skrodenienė) ir Aurelijos Siratavičienės, Eglės Aišporaitės darbas „Kauno miesto mokyklų 11–12 klasių moksleivių lytinė elgsena“ (moksliniai vadovai – dr. Kristina Jarienė, Augusta Petrušaitė), taip pat trečiąją vietą laimėjo Rūtos Jonės Nakaitės darbas „Gydymo pradžios lytiniais hormonais sąsajos su antropometriniais duomenimis ir metaboliniais parametrais, sergant Ternerio sindromu“ (mokslinė vadovė – prof. dr. Birutė Žilaitienė). Dvi antrąsias vietas pasidalijo Kipro Pribuišio darbas „Lietuviško kalbos neįgalumo indekso validizacija“ (mokslinė vadovė – prof. dr. Rūta Pribuišienė) ir Gusto Dovilčio bei Žygimanto Šakavičiaus atliktas mokslinis darbas „Mezenchiminių ląstelių išgyvenamumas ksenogeniniame kaulo transplantate“ (moksliniai vadovai – dr. Gintaras Janužis, Artūras Stumbras, Mindaugas Pranskūnas). Garbingiausia pirmoji vieta atiteko Džiugui Meškelevičiui, atlikusiam mokslinį darbą „Proliferaciją ir invazyvumą slopinantis mažų juglono koncentracijų poveikis glioblastomos C6 ląstelėms“ (moksliniai vadovai – doc. dr. Kęstutis Skauminas, prof. dr. Daiva Majienė).

Oficialiai pasveikinus nugalėtojus, komisija, dalyviai ir savanoriai buvo pakviesti į uždarymo vakarą po atviru dangumi „Ryšių kiemelyje 837“, kur pailsėti po darbingų dienų leido ne tik skanus maistas, tikro garso koncertas, bet ir puikus beveik vasariškas oras.

Pasibaigus visoms trims 67-osios Jaunųjų mokslininkų ir tyrėjų konferencijos dienoms reikia nepamiršti ne tik dalyvių, pristačiusių savo darbus, ir komisijos, kuri tuos darbus vertino, bet ir visą laiką tyliai ir atsakingai dirbusių net 70 savanorių, be kurių ši konferencija – neįmanoma.

Su nekantrumu laukiame 68-osios JMTK kitais metais, o iki to laiko visiems linkime gero poilsio vasaros atostogų metu ir naujos dar didesnės motyvacijos kitiems metams.

 

LSMU inf.