Japonijos bioindustrijos atstovai domėjosi LSMU pažanga farmacijos srityje

Rugsėjo 2 d. Lietuvos sveikatos mokslų universitete ir Kauno klinikose viešėjo Japonijos bioindustrijos asociacijos delegacija, kurią sudarė įmonės tokios kaip: „Chugai Pharmaceutical Co“, „Daiichi Sankyo Co“, „Astellas Pharma Inc“, „Mitsubishi Chemical Corporation“ ir „JTB Communication Design“ ir kt.. Vizito tikslas - ieškoti bendradarbiavimo galimybių,  kurti naujus produktus ir inovacijas, panaudojant Universiteto turimas kompetencijas ir potencialą biomedicinos mokslų ir pramonės srityse..

japonai2.jpg (2962x1975)Delegaciją, vadovaujamą Japonijos bioindustrijos asociacijos prezidento p. Osamu Nagayama, pasitiko Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius, LSMU prorektorė mokslui prof. habil dr. Vaiva Lesauskaitė, LSMU Tarptautinių ryšių ir studijų centro dekanė prof. Ingrida Janulevičienė, LSMU ir Kauno klinikų administracijų atstovai ir mokslininkai.

Japonijos bioindustrijos asociacija atstovauja apie 200 įvairių biomedicinos srities įmonių.  Japonijos bioindustrijos asociacijos vykdantysis direktorius p. Yoshiaki Tsukamoto Universitete viešėjo nebe pirmą kartą: 2016 m. jis lankėsi LSMU ir Kauno klinikose bei vadovavo tuometei mokslininkų ir verslininkų delegacijai.

Šį kartą Japonijos bioindustrijos asociacijos narių labiau domėjosi farmacijos sritimi: juos domino bendradarbiavimo perspektyva kuriant vaistus ir įvairius naujus produktus farmacijos ir chemijos pramonės produkcijai.

LSMU prorektorė mokslui prof. Vaiva Lesauskaitė svečiams iš Japonijos pristatė LSMU struktūrą, prioritetinę veiklą ir perspektyvas, supažindino su Universitete vykdomais moksliniais tyrimais, kuriamomis inovacijomis. Kauno klinikų generalinis direktorius prof. Renaldas Jurkevičius pristatė didžiausios Baltijos šalyse ligoninės veiklą ir akcentavo vieną prioritetinių veiklos sričių – retų ligų gydymą: šioje srityje bendradarbiavimas su Japonijos mokslininkais ir gydytojais plėtojamas itin sėkmingai.

japonai3.jpg (2811x1874)Svečiai lankėsi prof. Vilmantės Borutaitės vadovaujamoje LSMU MA Neuromokslų instituto Biochemijos laboratorijoje, kurioje pristatyti pažangūs neurodegeneracinių procesų, Alzheimerio ligos moksliniai tyrimai. Taip pat japonų verslininkų delegacija apsilankė Kauno klinikų Laboratorinės diagnostikos centre ir gama peilio centre.

Japonijos įdirbis naudojant gama peilį - milžiniškas: šioje šalyje veikia apie 120 gama peilių - o štai Baltijos šalyse ši moderni radiochirurgijos gydymo įranga yra tiktai Kauno klinikose.

LSMU ir Kauno klinikų partnerystės ryšiai su Japonija - itin platūs ir glaudūs: be jau minėto bendradarbavimo retų ligų gydymo srityje, LSMU MA Farmacijos fakultetas ir Neuromokslų institutas su Japonijos mokslininkais plėtoja bendrus mokslo projektus. Japonijos bioindustrijos asociacijos prezidentas p. Osamu Nagayama LSMU atstovus pakvietė dalyvauti spalio mėnesį Japonijoje vyksiančioje konferencijoje „Bio Japan 2019“. 

japonai1.jpg (zoomed, 900x601)Japonijos bioindustrijos asociacijos atstovų delegaciją lydėjo VšĮ „Versli Lietuva“.  LSMU Plėtros tarnybos vadovas pasakojo, kad Universitetas glaudžiai bendradarbiauja su šia įstaiga:rengiami bendri susitikimai su užsienio įmonėmis, kurios pageidauja apsilankyti Lietuvoje, užsienio svečiams pristatomos LSMU studijos, klinikinė ir mokslo veikla.

LSMU aktyviai prisideda organizuojant VšĮ„Versli Lietuva“ rengiamą didžiausią gyvybės mokslų konferenciją Baltijos šalyse „Life Sciences Baltics“.