Spausdinti

Įsteigtas SMD Vaikų ir paauglių psichiatrijos būrelis

LSMU SMD Vaikų ir paauglių psichiatrijos būrelis (L. Šimkutės nuotr.)Rugsėjo mėnesį, susirinkus gausiam susidomėjusių studentų būriui, įsteigtas naujas, penkiasdešimtasis, LSMU SMD Vaikų ir paauglių psichiatrijos būrelis. Būrelio moksline vadove tapo gydytoja – vaikų ir paauglių psichiatrė Dalia Vėlavičienė, o būrelio pirmininke 2015–2016 mokslo metams išrinkta 6 kurso medicinos studentė Elena Meškauskaitė.

Vaikų ir paauglių psichiatrija – dar jauna specialybė mūsų šalyje, atsiradusi 1970 metais. Vaikų ir paauglių psichiatrija turi didelę įtaką tiek vaikų, tiek paauglių sveikatos priežiūrai, glaudžiai bendradarbiaujant gydytojams pediatrams, bendrosios praktikos gydytojams, vaikų ir paauglių psichologams, psichiatrams ir psichoterapeutams. Problemų, susijusių su vaikų ir paauglių raidos, elgesio sutrikimais, savižudybėmis, mastas nemažėja.

 Stebint šias tendencijas ir esant susidomėjimui šia sritimi, kilo idėja įsteigti vaikų ir paauglių psichiatrijos būrelį. Būrelio vizija – organizuoti veiklą, skirtą psichiatrija ir vaikų ligomis besidomintiems studentams, norintiems praplėsti savo žinias, įgauti klinikinių ir praktinių žinių bei geriau pažinti vaikų ir paauglių psichiatrijos specialybę. Būrelio planai – ne tik vienos temos seminarai, skirti vaikų ir paauglių sutrikimų specifikai nagrinėti. Bendradarbiaujant su kitais LSMU SMD būreliais – Genetikos, Farmacijos, Vaikų ligų, Šeimos medicinos – numatoma rengti jungtines vienatemes daugiadalykes konferencijas. Siekiant susipažinti su vaikų ir paauglių psichiatrų darbo organizavimu, planuojamos būrelio narių išvykos į tam tikras institucijas. Tikimės bendradarbiauti su VU SMD Vaikų ir paauglių psichiatrijos būreliu ir kartu organizuoti seminarus.

Kviečiame jungtis prie būrelio veiklos tiek klausytojus, tiek visus norinčius bendradarbiauti!

 

Ave vita inf.