Spausdinti

Intensyvūs ryšiai su Vokietija gyvybės mokslų, medicinos ir inovacijų srityse

Intensyvūs ryšiai su Vokietija gyvybės mokslų, medicinos ir inovacijų srityse (R. Dačkaus nuotr.)Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė balandžio 20–21 dienomis su valstybiniu vizitu lankėsi Vokietijoje. Šalies vadovė Berlyne atidarė inovacijoms ir gyvybės mokslams skirtą Lietuvos ir Vokietijos verslo forumą. Renginyje dalyvavo per 100 abiejų šalių mokslo ir verslo atstovų. Renginyje pristatyta gyvybės mokslų pažanga Lietuvoje ir aptartos naujos galimybės Lietuvos ir Vokietijos verslo bendradarbiavimui šioje srityje.

„Sparčiai augantis Lietuvos gyvybės mokslų sektorius atveria dar vieną galimybę stiprinti dvišalį verslo ir mokslo bendradarbiavimą, drauge siekti pažangos“, – sakė Prezidentė.

Berlyne vykusiame Lietuvos ir Vokietijos verslo forume dalyvo ir Kauno klinikų bei Vilniaus universiteto mokslininkai, kompanijų „Biomapas“, „Biotechpharma“, Vokietijos Biotechnologijos pramonės asociacijos, Šiaurės Vokietijos gyvybės mokslų tinklo Berlyno-Brandenburgo sveikatos klasterio,  Berlyno prekybos ir pramonės rūmų atstovai.

Šalies vadovė pabrėžė, jog išvystyta infrastruktūra ir talentų gausa į Lietuvą jau atvedė tokias globalias aukštųjų medicinos ir biotechnologijų kompanijas kaip „Thermo Fisher“, „Moog“, „Teva“. Lietuvos gyvybės mokslų sektoriaus galimybėmis gali pasinaudoti ir Vokietija.

Ši šalis jau dabar yra strateginė Lietuvos partnerė atliekant tarptautinius mokslinius tyrimus, įgyvendinant inovacijų plėtros programas. Lietuvos ir Vokietijos mokslininkai kartu vykdo daugiau nei 50 ES finansuojamų mokslinių projektų. Medicinos srityje su Vokietijos gydymo ir mokslo įstaigomis bendradarbiauja Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Kauno klinikos ir Vilniaus universiteto Santariškių klinikos. Vyksta studentų mainai. Naujų galimybių bendradarbiavimui atveria ir Lietuvoje įkurtas didžiausias Baltijos šalyse itin modernus mokslinių tyrimų ir plėtros kompetencijų centras, jungiantis 14 universitetų, 13 mokslo institutų ir 10 technologijos parkų.

Kasmet daugiau nei 20 proc. išaugantis Lietuvos gyvybės mokslų sektorius – vienas pažangiausių Rytų ir Vidurio Europoje. Lietuvos mokslininkai gamina visame pasaulyje unikalius medicininius produktus, skirtus kovai su vėžiu ir ŽIV, plėtoja moderniausias genų inžinerijos technologijas, kurios gali būti pritaikytos gydant kol kas neįveikiamomis laikomas ligas. Lietuvos mokslo atstovai taip pat bendradarbiauja su didžiausiomis pasaulyje NASA ir CERN laboratorijomis.

Informacija parengta pagal Prezidentės spaudos tarnybos pranešimą

Nuoroda į šaltinį: https://goo.gl/dGHVxy