Spausdinti

Ilgai lauktos Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos įkurtuvės

Ilgai lauktos Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos įkurtuvės (K. Šimatonio nuotr.)Trečiadienį, lapkričio 4 dieną, Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų klinika persikėlė į atnaujintas patalpas.

„Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos specialistai savo laimėjimais daugybę metų išsiskyrė tarp Baltijos šalių, netgi tarp Rytų Europos otorinolaringologų, – klinikos atidarymo ceremonijos metu kalbėjo Kauno klinikų generalinis direktorius prof. Renaldas Jurkevičius. – Tad patogios, šiuolaikinius reikalavimus atitinkančios patalpos jiems tiesiog būtinos.“

Šią vasarą Ortopedijos ir traumatologijos skyrius persikelė į naująjį Kauno klinikų Traumų ir skubios pagalbos centrą, o trečiajame Centrinio korpuso aukšte ištuštėjusios patalpos buvo suremontuotos ir pritaikytos otorinolaringologų poreikiams. Palatos, procedūrų kabinetai, personalo patalpos ir operacinės nuo šiol bus daug modernesnės ir patogesnės. Palatų ir skyriaus lovų skaičius nepasikeitė (13 palatų ir 42 vietos), tačiau dabartiniame skyriuje palatos gerokai erdvesnės, šalia jų pacientų patogumui įrengti sanitariniai mazgai. Skyriaus plotas padidėjo beveik 300 kv. m, personalas džiaugiasi pagerėjusiomis darbo ir poilsio sąlygomis.

Pasak Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos vadovo prof. Virgilijaus Ulozo, po persikėlimo vietoj buvusių dviejų operacinių nuo šiol darbas vyksta trijose, o netolimoje ateityje bus įrengta ir integruota operacinė. Joje visa endonazalinėms kaukolės pamato operacijoms reikalinga endokospinė, navigacinė įranga bus integruota į vieną sistemą. Bus galimybė kaupti vaizdus informacinėje ligoninės sistemoje ir tiesiogiai transliuoti operacijas į auditorijas. „Integruotoje operacinėje darbas vyks greičiau, ergonomiškiau ir tai leis garantuoti dar kokybiškesnę pagalbą pacientams“, – teigė klinikos vadovas prof. V. Ulozas.

Apie Ausų, nosies ir gerklės ligų kliniką

Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų klinika – daugybės pažangiausių metodų pradininkė Baltijos šalyse ir netgi Rytų Europoje. Jau daugiau nei 50 metų Kaune atliekamos sudėtingos klausą atkuriančios operacijos otoskleroze sergantiems pacientams. Ketvirtąjį dešimtmetį Kauno klinikose plėtojama fonochirurgija – balsą atkurianti ir gerinanti chirurgija. 

Nuo 1993 m. endoskopine mikrochirurgine technika atliekamos funkcinės endonazalinės operacijos, šalinami navikai, atliekama kietojo smegenų dangalo plastika, akiduobės ir regos nervo dekompresija bei kitos intervencijos. 1998 m. Kauno klinikų ausų, nosies ir gerklės ligų specialistai atliko pirmąją Baltijos šalyse kochlearinės implantacijos operaciją. Prieš dvi savaites tokia operacija atlikta jauniausiai pacientei Lietuvoje – vos pusmečio sulaukusiai mergaitei, kuri svėrė 6 kg.

2006 m.atlikta pirmoji Baltijos šalyse lazerinė gerklų mikrochirurginė operacija. Operaciniu mikroskopu ir chirurginiu lazeriu tausojamai ir radikaliai pašalinami gerklų navikai ir kiti dariniai, atkuriamos gerklų funkcijos. 2014 m. pirmą kartą Baltijos šalyse pacientui, sergančiam gerklų vėžiu, atlikta išplėstinė lazerinė dalinė laringektomija. Kauno klinikų Balso banke saugoma daugiau nei 1500 sveikų asmenų ir pacientų skaitmeninių balso įrašų. Juos naudojant kuriami pirminės balso atrankos būdai ir inovatyvios automatinės balso analizės sistemos, pagerinančios ankstyvąją gerklų ligų diagnostiką.

 

Kauno klinikų inf.