Gyvulininkystės technologijos fakulteto studentai susitiko su „Agrokoncerno“ atstovais

Vasario 13 d. LSMU Veterinarijos akademijos studentų laisvalaikio zona aidėjo nuo studentų balsų. Į susitikimą su studentais atvyko „Agrokoncerno“ įmonių grupės personalo vadovė ir Suvalkijos regiono žemės ūkio bendrovės vadovas. Socialiniai partneriai bendradarbiavimą su LSMU VA Gyvulininkystės technologijos ir Veterinarijos fakultetų studentais pradėjo dar 2013 m. Kaip teigė personalo vadovė iš viso su studentais visoje Lietuvoje jų įmonių grupė yra pasirašiusi daugiau nei 130 bendradarbiavimo sutarčių.

Įmonės atstovai teigė, kad jauni ir energingi žmonės kupini entuziazmo, naujų idėjų ir šiuolaikinių mokslo žinių yra laukiami jų ūkiuose. „Agrokoncerno“ įmonių grupėje dirba virš 1300 darbuotojų ir įmonė yra viena iš agroverslo lyderių Lietuvoje.

Anot, LSMU Gyvulininkystės technologijos fakulteto dekano doc. dr. Rolando Stankevičiaus, LSMU rengiami gyvulininkystės technologijos specialistai yra graibstyte išgraibstomi darbdavių. Darbo rinkoje šių specialistų poreikis yra labai didelis. Tokie mūsų studentų susitikimai su verslo atstovais skatina bendradarbiavimą ne tik praktikų ir baigiamųjų darbų rengimo metu, bet ir ieškant darbo ar įsitvirtinant darbo rinkoje.

„Agrokoncerno“ atstovai aptarė savo poreikius, lūkesčius ir pristatė įmonės veiklą bei darbo pobūdį joje. „Agrokoncerno“ personalo vadovė džiaugėsi į susitikimą atėjusių, jų įmonėje jau anksčiau dirbusių ar praktiką atlikusių studentų gausa.

Įdomios diskusijos su darbdaviais kilo tada, kada vyresniųjų kursų studentai pasakojo apie konkrečius darbus įmonės ūkiuose ar fermose. Įmonės atstovai nesutrikdami atsakė į studentų klausimus ir aptarė specifines darbo sąlygas. Natūralu, kad darbas ūkiuose prasideda ketvirtą valandą ryte ir tenka dirbti iki sutemų. Darbas fermoje taip pat kelia tam tikrus keblumus dėl nemalonaus kvapo, apšvietimo, triukšmo. Gyvulininkystės technologijos studijų studentai turėtų tam tikrus dalykus suvokti, dar prieš pasirinkdami tokio pobūdžio studijas.

Pasitvirtino nuomonė, kad karjerą reikia pradėti nuo žemiausių pareigų, o įgijus patirties kilti iki vadovų posto. Iš diskusijų bei studentų atėjusių į susitikimą nuostatų buvo aišku, kad nevisi suvokia, kokia jų studijų kryptis ir karjeros galimybės.

Į susitikimą atėję studentai atsakė į anketose „Agrokoncerno“ įmonių grupės parengtus klausimus, o kai kurie iš jų susirado praktikos vietas bei susitarė dėl darbo.

Jolanta Jonikienė,

Rinkodaros ir komunikacijos tarnyba