Gyvenimas garsų pasaulyje

Garsu pasaulisBalandžio 7-ąją, minint Pasaulinę sveikatos dieną, Kauno krašto otorinolaringologų ir Lietuvos kochlearinių implantų naudotojų asociacija gydytojams bei pacientams ir jų artimiesiems organizavo seminarą „Gyvenimas garsų pasaulyje“.

Sveikinimo žodį tarė ir susirinkusius į seminarą pasveikino UAB atstovai. Už pagalbą organizuojant renginį padėkota LSMU MA Ausų, nosies ir gerklės klinikos gydytojams bei klinikos vadovui prof. Virgilijui Ulozui.

Įžanginiame žodyje daug dėmesio skirta klausos sutrikimams, apžvelgti niuansai ir gydymo parinkimo skirtumai, kai klausos sutrikimais skundžiasi vaikas ar suaugęs žmogus.

2018 m. sukaks 20 m., kai klausos sutrikimams gydyti Lietuvoje taikomos implantacijos. Kochlearinių implantų programavimo ypatumus apžvelgė LSMU MA Ausų, nosies ir gerklės klinikos medikės Raminta Urkienė bei Algidija Danielienė.

LSMU MA Ausų, nosies ir gerklės klinikos gydytoja dr. Alina Kuzminienė pasakojo apie klausos fiziologiją – kaulinio laidumo ypatumus.

„Mokslu įrodyta, kad visu kūno paviršiumi mes girdime, ne tik klausos organu – ausimis“, – sakė dr. A. Kuzminienė ir apie klausą, mūsų girdėjimą ir gebėjimą priimti garsus pateikė daug įdomių faktų.

Taip pat seminaro dalyviai išklausė pranešimus ir pasidalijimus žiniomis bei patirtimi apie ankstyvąją klausos ir kalbos reabilitaciją, apie vaikus su kocheariniais implantais bendrojo lavinimo mokyklose, apie suaugusiųjų reabilitaciją po kochlearinės implantacijos.

Seminaro metu vyko praktiniai užsiėmimai, kaip taikyti mokymosi klausyti ir kalbėti strategijas.

 

Džiuljeta Kulvietienė,

Rinkodaros ir komunikacijos tarnyba