Spausdinti

Gydo ne vien medicina ir laikas…

Rugsėjo mėnesį Kauno klinikos vėl priėmė ir gydė Ukrainos kruvinuose įvykiuose nukentėjusius karius. Šį kartą trys vyrai – 40, 30 ir 20 metų – buvo gydomi ir slaugomi Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinikos medikų.

„Kokie bus mūsų sužalojimų padariniai ir kada galėsime pasakyti, kad jau tikrai pasveikome – nežinia, – sakė vyriausias pacientas iš Ukrainos. – Šiuo metu galime tik pasidžiaugti, kad patekome būtent čia – į Kauno klinikas, mus gydė ir prižiūrėjo puikūs specialistai, nuoširdžiai – ne tik kvalifikuotai – rūpinosi slaugos personalas. Visam gyvenimui išliks įspūdis apie tą naktį, kai mus atvežė iš oro uosto į Klinikas ir savo mes neturėjome nieko… Slaugos personalas vaišino savo kava ir sumuštiniais.“

Ukrainiečiai pasakojo, kad vėliau jie sulaukė daug lankytojų – organizacijų ir pavienių asmenų, šeimų – su dovanomis ir vaišėmis.

„Čia mums nieko netrūksta. Matote, įvairiais daiktais perkrauta mūsų palata, šaldytuvas ir spintelės – pilnos maisto, o lentynėlę puošia gėlės. Už visa esame dėkingi, bet viską, ką čia gavome, su savimi tikrai nepasiimsime“, – prieš išvykdami reabilitacijai į Palangą kalbėjo ukrainiečiai.

Dėkodami gydytojams ir slaugos personalui kariškiai sakė, kad niekur nėra blogos medicinos – visur medikai rūpinasi žmogaus sveikata, tik ligoninių techninės galimybės – skirtingos. Ukrainiečiai buvo maloniai nustebinti Kauno klinikų medicinos aparatūra, šiuolaikiškomis jos galimybėmis.

„Jutome profesionaliai nuoširdų rūpestį visų medikų, kurie tik ateidavo į mūsų palatą arba slaugos personalas mus pas juos lydėjo, – Ukrainos kariai kalba apie Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinikos vadovą prof. Rytį Rimdeiką, apie kitus juos gydžiusius gydytojus – Ramintą Česnaitienę, dr. Kęstutį Braziulį, doc. Saulių Vaitkų bei kt.

Daug gražių žodžių pacientai iš užsienio pasakė apie slaugytojas Zitą Reikštienę ir Redą Balnionytę bei kitas, kurių vardų, deja, neįsidėmėjo.

„Išvykdami iš Kauno – nieko bloga negalime pasakyti, o gero – labai daug. Per visą šį laiką Lietuvoje nepatyrėme jokių neigiamų emocijų. Nustebino, kad tiek daug žmonių ėmė mus lankyti. Ir ne tik tokių, kurie vienokiais ar kitokiais ryšiais (pvz., giminystės, tarnyba armijoje) yra ar buvo susiję su Ukraina. Ateina ir niekuo su mūsų šalimi nesusiję lietuviai“, – stebėjosi vyrai ir sakė: „Kai atvažiuosite į Ukrainą – pamatysite: mūsų žmonės taip pat draugiški, šilti ir linkę padėti.“

„Džiaugiamės, kad nors kažkuo galime padėti žmonėms, kovojantiems už savo šalį, už jos istoriją ir ateitį“, – išlydėdamas pacientus į reabilitaciją Palangoje sakė Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinikos vadovas prof. R. Rimdeika.

Džiuljeta Kulvietienė