Spausdinti

„Gimiau nerūkantis”

2016 m. gegužės 31 d. pasaulyje 27-ąjį kartą paminėta Pasaulinė diena be tabako. Tą dieną Kauno klinikose gimusius vaikus trečiadienį aplankė jau 15-ąjį kartą Lietuvoje vykdomos akcijos „Gimiau nerūkantis” iniciatoriai. Marškinėliais su užrašu „Gimiau nerūkantis” ar „Gimiau nerūkanti” apdovanoti 5 naujagimiai berniukai ir 3 mergaitės. Akcija vyko visuose Lietuvos miestų gimdymo namuose. Pasak akcijos organizatorės Ainos Adomaitytės, naujagimių tėvams tarsi už juos norima perduoti prašymą: „Leiskit gimti ir augti sveikiems“. Pagrindinis šios dienos tikslas - apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo sukeliamų sveikatos, socialinių, aplinkos ir ekonominių problemų bei priverstinio kvėpavimo tabako dūmais užterštu oru. 

„Tiek moters, tiek vyro rūkymas šeimoje gali tapti rimta kliūtimi norint susilaukti vaikų šeimoje, o tėvų rūkymas gali reikšmingai pakenkti vaiko sveikatai”, - įteikdamas simbolines dovanas naujagimių tėveliams teigė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Aurelijus Veryga. Pasak jo, pasyvus rūkymas nėštumo metu taip pat gali tapti vaisiaus ir jau gimusio vaiko sveikatos sutrikimų priežastimi. Augdami vaikai perima tėvų elgesio modelį ir patys dažniau pradeda rūkyti. Dėl rūkymo sukeltų ligų Lietuvoje kasmet miršta apie 7000 žmonių.Todėl akcijos organizatoriai, matydami vis labiau visuomenėje, o ypač tarp moterų, plintantį rūkymą, siekia informuoti visuomenę ir paraginti saugoti vaikų ir savo sveikatą. 

Akciją globoja Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, akcijos organizatorius - Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centras.

 

Kauno klinikų inf.