Spausdinti

Gerumo aukcionas

Gerumo aukcionasDaug amžių visame pasaulyje vykdoma labdaringa veikla. Jos ištakos siekia X amžių, kai Jorko (Jungtinė Karalystė) karalius Atelstanas suteikdavo pastogę bei maisto vargšams ir senyviems žmonėms. Labdaringa veikla pradėjo plisti visoje Jungtinėje Karalystėje ir kituose žemynuose. Šiuo metu pačiomis labdaringiausiomis šalimis laikomos Australija, Airija ir Kanada.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kultūros centras kartu su Studentų atstovybe  organizavo „Gerumo aukcioną“. Jo metu surinkti pinigai skirti Kauno klinikinės ligoninės Geriatrijos skyriui.

Renginio vedėjai Jelena ir Ąžuolas pasisveikino su renginio dalyviais ir leido tarti žodį Kauno klinikinės ligoninės Geriatrijos klinikos vadovei prof. Vitai Lesauskaitei. Vadovė padėkojo organizatoriams, kad surinktus pinigus nori paaukoti būtent Geriatrijos skyriui. Dažniausiai būna taip, kad pirma yra aukojama onkologijos ar vaikų ligų klinikoms, o senyvi pacientai yra tarsi pamiršti. Profesorė labai džiaugėsi, kad pagaliau ir į Geriatrijos skyrių buvo atkreiptas dėmesys. Sveikinimo žodį tarė LSMU SA prezidentė Izabelė Girčytė.Gerumo aukcionas

Aukciono vedėjas Robertas Pranevičius pristatė aukcione parduodamus daiktus. Atsirado daug žmonių, kurie geranoriškai sutiko padovanoti paveikslų, profesonalios visažistės paslaugas, fotosesiją, papuošalų. Vienas iš pagrindinių aukciono daiktų – krepšinio kamuolys, ant kurio pasirašė visi krepšinio klubo „Žalgiris“ nariai. Be abejo, visi daiktai buvo nupirkti, o pinigai paaukoti Kauno klinikinės ligoninės Geriatrijos skyriui.

Vakaro metu žiūrovų akis ir ausis džiugino LSMU šokių kolektyvai „Ave vita“ ir „Džigūnas“, chorai „Neris“ ir „Juventus“ bei LSMU popmuzikos grupė.

Vakaro kulminacija tapo LSMU kapeliono monsinjoro Artūro Jagelavičiaus kalba. Visi Gerumo aukciono dalyviai pasidalijo žvakutėmis, jas uždegė ir sugiedojo giesmę.

Ačiū visiems renginio dalyviams ir organizatoriams, kad sugalvojo tokį nuostabų renginį. Be jokios abejonės – jis pavyko!

Gytė Malciūtė