Spausdinti

Fotografijų paroda „Aplenk ligą“ kviečia gyventi sveikai ir rūpintis savimi

Fotografijų paroda „Aplenk ligą“ kviečia gyventi sveikai ir rūpintis savimiKauno klinikų Šeimos medicinos klinikos sienas papuošė socialinės akcijos „Aplenk ligą“ fotografijos. Ši paroda po šalies institucijas ir gydymo įstaigas keliaus ištisus metus, o Kaune kelionę pradėjo nuo Kauno klinikų. Socialinės akcijos „Aplenk ligą“ ambasadoriai – pasaulio ir Europos čempionas, olimpinių sidabro ir bronzos medalių laimėtojas penkiakovininkas Edvinas Krungolcas, pasaulio ir Europos čempionas, olimpinių žaidynių sidabro ir bronzos medalių laimėtojas penkiakovininkas Andrejus Zadneprovskis, olimpinė ir pasaulio čempionė penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, Europos ir pasaulio čempionė irkluotoja Donata Vištartaitė, pasaulio jaunimo prizininkė ir jaunių pasaulio čempionė penkiakovininkė Ieva Serapinaitė, Lietuvos ir Lietuvos žaidynių čempionas penkiakovininkas Vladislavas Sosnovskij. Garsūs mūsų šalies sportininkai nuoširdžiai kviečia žmones aktyviau rūpintis savo ir artimųjų sveikata, nemokamai išsitirti dėl vėžio, sveikai gyventi ir nebūti abejingiems gerai savijautai.

Parodai Šeimos medicinos klinika pasirinkta neatsitiktinai: praėjusiais metais ši klinika kartu su Akušerijos ir ginekologijos klinika bei Profilaktinių programų koordinavimo tarnyba pradėjo bendradarbiauti, kad profilaktikos programos Kauno klinikose būtų įgyvendinamos efektyviau. Didžiausią moterų mirčių skaičių lemiančių ligų – gimdos kaklelio ir krūties vėžio – profilaktikos programoms koordinuoti ir valdyti sukurta kompiuterinė duomenų bazė. Tai leido pakviesti ir patikrinti pacientes, kurios anksčiau šiose programose nedalyvaudavo. Naujoji praktika padėjo taupyti šeimos medicinos gydytojų ir slaugytojų laiką bei pagerinti profilaktikos paslaugų teikimo rodiklius. „Įdiegus naująją tvarką, pacientėms išsiųstų kvietimų ir atliktų profilaktinių tyrimų skaičius padidėjo net penkis kartus“, – apie sėkmingą darbą pasakoja Kauno klinikų Profilaktinių programų koordinavimo tarnybos vadovė dr. Rugilė Ivanauskienė.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir Valstybinės ligonių kasos inicijuotos akcijos tikslas – pakviesti gyventojus pasinaudoti valstybės suteiktomis galimybėmis nemokamai išsitirti dėl krūties, gimdos kaklelio, storosios žarnos, priešinės liaukos vėžio bei širdies ir kraujagyslių ligų. Ši socialinė iniciatyva prasidėjo praėjusių metų pabaigoje, kai buvo surengta meninė fotosesija, po jos sukurtas vaizdo klipas, kviečiantis žmones nemokamai tirtis savo sveikatą ir sveikai gyventi. Kitas šios akcijos produktas – dabar Kauno klinikose veikianti fotografijų paroda.

 

Kauno klinikų inf.