Forumo „Verslo ir mokslo bendradarbiavimas“ dalyviai: „Inovacijos lemia ne tik verslo, bet ir šalies klestėjimą“

Forumo „Verslo ir mokslo bendradarbiavimas“ dalyviai: „Inovacijos lemia ne tik verslo, bet ir šalies klestėjimą“„Inovacijos ir technologiniai pokyčiai yra verslo gyvybingumo arba net išlikimo klausimas. Net ir turėdami ekonominio augimo potencialą, tradicinės pramonės sektoriai, siekdami išlikti konkurencingi, turi kaskart ieškoti naujų galimybių“, – teigė LR ūkio ministras Evaldas Gustas, Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje balandžio 2 d. vykusiame forume „Verslo ir mokslo bendradarbiavimas: sėkmingos patirtys ir naujos galimybės“.

LR Prezidentūrai kuruojant mokslo ir verslo bendradarbiavimą, jau yra įvykę keletas aukšto lygio susitikimų, kuriuose visada dalyvauja Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos, ministerijų bei mokslo įstaigų atstovai. Tačiau šis forumas – pirmasis toks išvažiuojamasis renginys.

„Šiandien visi susirinkome KTU „Santakos“ slėnyje – mokslo, studijų ir verslo centre, kuris nuo jo atidarymo 2014 metais jau pateikė įdomių rezultatų ir pasiekimų. Tokį tempą reikia išlaikyti ir toliau. Tačiau norint tai padaryti, reikia, kad padėtų verslas. Labai svarbi yra bendra veikla, abipusiai naudinga tiek universitetui, tiek verslui, pavyzdžiui, verslo remiamos doktorantūros studijos“, – sveikindamas forumo dalyvius sakė KTU rektorius prof. Petras Baršauskas.

Kaip teigia KTU mokslo prorektorė prof. Asta Pundzienė, Universitetas siekia, kad užsimegztų pasitikėjimas tarp mokslo ir verslo atstovų, kad verslas, apsilankęs mokslo aplinkoje, suvoktų – tai ne mokslinė fantastika, o kasdienis mūsų gyvenimas.

„Tikimės, kad po šio susitikimo verslo elitas išvažiuos supratęs, kad nori čia grįžti, nori kartu kurti projektus ir inovacijas, užmegzti ilgalaikį bendradarbiavimą“, – sakė prorektorė.

Pasak A. Pundzienės, viena iš esminių renginio dalių yra „Santakos“ slėnio partnerių – KTU, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU), Lietuvos energetikos instituto ir Vytauto Didžiojo universiteto – gerosios patirties, bendradarbiaujant su verslu, pristatymas.Forumo „Verslo ir mokslo bendradarbiavimas“ dalyviai: „Inovacijos lemia ne tik verslo, bet ir šalies klestėjimą“

Sumanūs daiktai versle, technologinės inovacijos energetikos sektoriui, išmaniosios technologijos vėžio diagnostikai bei netikėtos farmacijos galimybės kosmetikos pramonėje – keletas forume pristatytų sėkmingų inovacijų projektų.

LSMU atstovavo prof. Virgilijus Ulozas, pranešimo tema „Išmaniosios technologijos ir gerklų vėžys – kas jas sieja?“ ir prof. Jurgita Bernatonienė, pranešimo tema „Kas bendro tarp gintaro ir kosmetikos?“ Prof. V. Ulozas pristatė tikslesnės gerklų naviko diagnostikos srities laimėjimus. Ištobulintos balso patologijų atpažinimo technologijos netrukus bus pasiekiamos išmaniųjų telefonų aplikacijos forma. Ši projekto dalis jau pradėta įgyvendinti kartu su viena verslo įmone.

Prof. J. Bernatonienė kartu su bendradarbiaujančios įmonės atstovu pasakojo sėkmės istoriją apie gintaro kosmetikos kūrimą ir gamybą. Projekto sėkmei ir tolesnio bendradarbiavimo sutarčiai pasirašyti lemiamos reikšmės turėjo verslininkų atradimas, kiek mokslininkai gali prisidėti prie naujų produktų atsiradimo, pagerinti gamybos procesus, pagreitinti komercializavimą.

„Sėkmės istorijų yra begalė, tematikų, pagal kurias bendrus projektus kuria mokslas ir verslas, yra labai daug – pristatytus atvejus galėčiau prilyginti mažam taškeliui ledkalnio viršūnėje. Tačiau šie atvejai leidžia susidaryti vaizdą, kokios inovacijos gimsta dirbant kartu“, – sakė prof. A. Pundzienė.

KTU Nacionalinio inovacijų ir verslo centro vadovas Edmundas Šalna pristatė vartotojui lengvai pasiekiamą vieno langelio principu veikiančią mokslo tyrimų paslaugų bei laboratorinės įrangos sistemą APCIS. Kaip diskusijose pabrėžė renginio dalyviai, sėkmingo mokslo ir verslo bendradarbiavimo projektų daugėja, pamažu Lietuvoje daugėja inovacijų ekosistemai plėtoti būtinų fragmentų: atviros prieigos mokslo centrų, inovacijų paramos sistemų, rizikos kapitalo fondų.

 

LSMU inf.