„Erasmus+“ programos praturtinimas socialinės įtraukties dienomis

Erasmus studentų tinklas (ESN) organizuoja socialinės įtraukties dienas (angl. Social inclusion days), kurios vyks lapkričio 27 – gruodžio 10 dienomis. Tuo metu daugiau nei 500 vietos asociacijų 40-yje šalių surengs renginius, kurių tikslas – suteikti daugiau informacijos apie neįgalius žmones bei paskatinti savanoriavimą.

Šiais metais „Erasmus+“ programa švenčia 30 metų jubiliejų. Erasmus studentų tinklas organizuoja socialinės įtraukties dienas, nes studentams ir jauniems žmonėms nori parodyti, kokią įtaką studentų mobilumui turi savanoriška veikla. Dvi savaites truksianti iniciatyva suteiks daugybę galimybių tarptautiniams studentams sužinoti daugiau apie tai, kaip įmanoma prisidėti prie pagalbos bendruomenei. Šį kartą daugiausia dėmesio bus skiriama socialinio poveikio svarbai, kurią vietos bendruomenei atneša tarptautiniai studentai, kai yra rengiami visus įtraukiantys renginiai.

Erasmus studentų tinklo misija – tarptautinius studentus supažindinti su įvairių žmonių įtraukimu į savo kasdienybę bei parodyti teigiamus šio proceso padarinius ir taip praturtinti studentų patirtį pasirinktose šalyse. Mes esame tvirtai įsitikinę, kad socialinės įtraukties dienos labai stipriai prie šios misijos prisidės ir studentai grįš į gimtąsias savo šalis jau aktyvesni ir socialine veikla susidomėję piliečiai, – teigia Erasmusׅ studentų tinklo prezidentas João Pinto.

Mūsų misija – suteikti jauniems žmonėms galimybę nuveikti šiek tiek daugiau savo išvykimo į kitą šalį laikotarpiui, kad jų savanoriška veikla galėtų sukurti teigiamą socialinį pokytį. Tarptautiniai savanoriai turi geresnę galimybę išplėsti savo žinias apie kitas kultūras ir švietimo sistemas ir tiesiogiai susipažinti su vietos gyventojais. Studentų įsitraukimas į tokią veiklą praturtina jų mokymosi planą, jie įgauna patirties, žinių ir dėkingumo jausmą Europai. Jie taip pat parodo kitiems, kad mobilumas nėra tik keliavimas ir studijavimas kitoje šalyje, bet ir aktyvi veikla. Studentai džiaugiasi savo „Erasmus+“ patirtimi ir kartu turi galimybę dalyvauti tokiose veiklose kaip aukojimai, lėšų rinkimai, drabužių aukojimas, apsilankymai gyvūnų prieglaudose, mokymuose, konferencijose ir kituose panašiuose renginiuose.

Erasmus programa ESN suteikia nuostabią galimybę padėti studentams išnaudoti savo mobilumą tiek, kiek įmanoma ir taip pat pagerinti visuomenę. Erasmus studentų tinklas – didžiausia studentų asociacija Europoje. Ji egzistuoja daugiau nei tūkstantyje aukštųjų mokyklų ir vienija daugiau nei 500 vietos asociacijų, kurios yra keturiasdešimtyje šalių. Daugiau nei penkiolika tūkstančių savanorių rūpinasi savo tarptautiniais kolegomis ir remiasi šūkiu „Studentai padeda studentams“.

Išsamesnė informacija pateikiama communication@esn.org ir aplankius www.esn.org.

Erasmus studentų tinklo LSMU informacija

Erasmus studentų tinklo LSMU (ESN LSMU) nuotr.