„Erasmus dienos 2017“ sukvietė besidominčius mainų galimybėmis

Tarptautinių ryšių ir studijų centro (TRSC) Akademinių mainų skyrius sukvietė studentus į tradicinį, jau trečią kartą organizuojamą renginį  – „Erasmus dienos 2017“. Dvi dienas vykusio renginio metu visi, kuriems įdomi tarptautinė patirtis, susipažino su „Erasmus+“ mobilumo programos galimybėmis. Erasmus programa, kuri skaičiuoja jau 30-uosius gyvavimo metus, iki šiol pasinaudojo devyni milijonai Europos studentų, savanorių ir švietimo įstaigų darbuotojų. Lietuvoje ši programa veikia 18 metų. Erasmus programa europiečiams suteikia galimybę studijuoti, dirbti, stažuotis ir užsiimti savanoryste kitose Europos šalyse. Mainų programoje dalyvauti gali visos aukštosios mokyklos ir visos studijų kryptys.

Susirinkusius į renginį dalyvius sveikino Akademinių mainų skyriaus vedėja Jurgita Belickė, kuri perdavė TRSC dekano prof. Žilvino Padaigos sveikinimą, pristatė įdomius faktus apie  Erasmus  programą ir LSMU tarptautinės programos organizavimo veiklų statistiką. Tarptautinių programų koordinatorės Žaneta Dičkutė ir Jurgita Grigienė renginio dalyviams pristatė studijų ir praktikos užsienyje galimybes ir organizavimą LSMU.  TRSC užsienio studentų psichologas Jevgenijus Razgulinas skaitė pranešimą tema „Kultūrinis šokas: kaip priimti skirtumus ir priprasti naujoje aplinkoje“. Savo studijų ir praktikos patirtimi užsienyje pasidalijo šia galimybe jau pasinaudoję LSMU studentai. Tad apsilankiusieji renginyje turėjo progą išgirsti apie „Erasmus+“ programos veiklas ir tarptautinį mobilumą „iš pirmų lūpų“.

Apie tarptautinę studijų patirtį vasario 8 d. pasakojo Medicinos programos 6 kurso studentė Gaziza Shamsi, kuri 2015-2016 m. m. praleido Prancūzijoje, Liono Claude Bernard universitete. Veterinarinės medicinos studijų programos 4 kurse studijuojantis Rokas Judickas dalijosi studijų Kroatijoje, Zagrebo universitete (Sveučilište u Zagrebu) įspūdžiais. Odontologijos programos penktakursė Maria Salomeia Pandolfi turėjo progą studijuoti net dvejuose universitetuose: Granados (Universidad de Granada) Ispanijoje ir Rygos Stradins universitete (Rīga Stradiņš University) Latvijoje.Slaugos fakulteto Kineziterapijos studijų programos studentės Klaudija Kiudelytė ir Giedrė Gaučaitė studijavo Norvegijoje Bergeno aukštojoje mokykloje (Hogskolen i Bergen), o Medicinos programos studentė Justina Stroputė – Graco medicinos universitete (Medizinische Universität Graz) Austrijoje. Studentės su renginio „Erasmus dienos 2017“ dalyviais pasidalijo gerąja savo patirtimi.  

Antrąją renginio dieną Medicinos fakulteto studentai Mantas Žitkus, Gintarė Gaižauskaitė ir Romualdas Dasevičius pristatė savo praktikos įspūdžius iš Vokietijos ligoninių.   Farmacijos fakulteto 5 kurse studijuojanti Kristina Perminaitė pasakojo apie studijas ir praktiką Kaljario universitete (Università degli Studi di Cagliari) Italijoje. Veterinarinės medicinos 3 kurso studentai Bella Menjivar ir Lukas Kiemeris 2015-2016 m. m. studijavo Mursijos universitete (Universidad de Murcia) Ispanijoje. Gyvulininkystės technologijos fakulteto Gyvūnų mokslo programos studentė Gabrielė Fokaitė atliko praktiką Jungtinėje Karalystėje, o Akių ligų rezidentūros programos studentė Julija Lisicova pristatė įspūdžius iš praktikos Kuopijo universitete (Suomija).

„Erasmus dienos 2017“ renginio metu šurmuliavo Erasmus studijų mugė. Renginio dalyviai gavo daug naudingų patarimų iš užsienio šalis ir universitetus atstovavusių buvusių Erasmus studentų ir į LSMU pagal Erasmus mainų programą atvykusių užsienio studentų. Erasmus koordinatoriai dalijosi šalių partnerių medžiaga, skirta susipažinti su šalimi, universitetais, studijų ir praktikų galimybėmis. ESN LSMU (Erasmus Student Network of Lithuanian University of Health Sciences) organizacijos nariai pristatė savo organizuojamas tarptautines veiklas. Mugės dalyviai buvo kviečiami pasivaišinti kava, arbata ir pabendrauti Erasmus kavinėje.

Erasmus dienų renginį vainikavo „Erasmus Naktis 2017“. Vakarėlyje netrūko geros nuotaikos, garsios muzikos, šokių ir linksmų akimirkų. Renginio metu tradiciškai apdovanoti nuotraukų konkurso „Erasmus fotokonkursas 2016-2017 m. m.“ nugalėtojai. Šiam konkursui studentai, dalyvavę mainų programoje užsienyje, pateikė nuotraukas, atspindinčias akademinę, socialinę ir kultūrinę patirtį, įgytą „Erasmus+“ studijų arba praktikos metu. LSMU bendruomenė, balsuodama Facebook socialiniame tinkle, išrinko labiausiai patikusias nuotraukas, kurių autoriai apdovanoti nugalėtojų prizais ir dovanomis. Su nugalėtojų nuotraukomis galite susipažinti ČIA.

Šiuo metu jau yra paskelbta Erasmus programos atranka visų LSMU studijų programų ir pakopų studentams, kurie 2017-2018 m. m. nori išvykti dalinėms studijoms ar praktikai į užsienio universitetus ir įmones. Studentai, kuriems svarbi yra tarptautinė studijų ir praktikos patirtis, kviečiami registruotis atrankai iki kovo 5 d. Išsami informacija apie atrankos kriterijus ir eigą pateikta LSMU interneto svetainėje: http://www.lsmuni.lt/lt/veikla/tarptautine-veikla/akademinis-mobilumas/erasmus/.

 

Agnė Jašauskaitė,
TRSC tarptautinių programų koordinatorė

Jurgitos Belickės nuotraukos