Spausdinti

Diskusija su Lietuvos žvėrelių augintojų asociacijos atstovais

Diskusija su Lietuvos žvėrelių augintojų asociacijos atstovaisLietuvos gyvulininkystės sektoriuje veikia visuomeninės asociacijos, vienijančios atskirų gyvūnų, paukščių ir rūšių augintojus. LSMU Veterinarijos akademija bendradarbiauja su įvairiomis asociacijomis. Akademijoje vykdomos studijų programos, rengiami specialistai, kuriems būtina suteikti praktinius įgūdžius, klinikinę patirtį. Tai įmanoma tik tiesiogiai bendraujant su gyvulių ir paukščių augintojais. Kailiniai žvėreliai taip pat yra svarbi ūkinės veiklos sritis, kurią būtina kvalifikuotai pristatyti rengiamiems specialistams.

Kovo 6 d. LSMU Veterinarijos akademijoje buvo surengta apskritojo stalo diskusija su Lietuvos žvėrelių augintojų asociacijos valdybos pirmininku dr. Česlovu Tallat-Kelpša, kuris yra ir AB „Vilkijos ūkis“ direktorius. Šio ūkio specializacija – kailinių žvėrelių auginimas. Kartu į susitikimą atvyko AB „Vilkijos ūkis“ direktorė gamybai Remigija Žalienė, veterinarijos gydytojas Dalius Laukaitis, viešųjų ryšių projektų vadovė Austė Korbutė.

Veterinarijos akademijai atstovavo kancleris prof. Henrikas Žilinskas, prorektorius veterinarinei medicinai ir gyvulininkystei prof. Antanas Sederevičius, Veterinarijos ir Gyvulininkystės technologijos fakultetų dekanai prof. Vita Riškevičienė ir doc. Rolandas Stankevičius, Patologijos centro vadovas doc. Alius Pockevičius bei Karjeros centro atstovės Lina Gedmintaitė ir Agnė Kvasauskienė.

Susitikimo metu buvo aptartos problemos, susietos su verslu, studijų procesu, moksliniais tyrimais bei formuojamos viešosios nuomonės svarbumas apie žvėrelių verslo aktualijas. Diskusijos metu išryškėjo noras tęsti bendradarbiavimą įvairiose srityse, sutarta jas identifikuoti individualių susitikimų metu.

 

LSMU inf.