Spausdinti

Centro "Bolašak" prezidentas: vienas iš mūsų prioritetų - sveikatos priežiūra


 

Rugsėjo 17–18 dienomis Lietuvoje lankėsi Gani Nygymetovas, Kazachstano Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Tarptautinių programų centro (Center for International Programs, CIP), administruojančio Kazachstano Respublikos Prezidento tarptautines stipendijas „Bolašak“, prezidentas. Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) prezidentas susitiko su rektoriumi prof. Remigijumi Žaliūnu, Kardiologijos instituto direktoriumi bei Kauno klinikų Kardiochirurgijos klinikos vadovu prof. Rimantu Benečiu, Tarptautinių ryšių ir studijų centro (TRSC) dekanu prof. Žilvinu Padaiga. Susitikime taip pat dalyvavo LSMU šiuo metu besistažuojantys „Bolašak“ stipendininkai Dana Myrzaliyeva ir Zhangeldy’as Yegemberdiyevas.

Svečias Gani Nygymetovas Lietuvoje lankėsi pirmą kartą. Jo vizitas buvo įtrauktas į keturių šalies universitetų darbotvarkes, tačiau bene vienintelis LSMU gali pasigirti solidžia darbo su Kazachstanu patirtimi. „Užduokite paprastesnį klausimą“, – sako prof. R. Benetis, paklaustas, kiek operacijų atliko Kazachstane. „Mūsų ryšiai jau tokie, kad tereikia tęsti darbus ir visi sulauksime įdomiausios šio projekto dalies – rezultato“, – priduria profesorius, šį bendradarbiavimą pradėjęs prieš 7 metus. Dabar bendradarbiaujama priimant Kazachstano specialistus kvalifikacijai kelti, stažuotėms, LSMU dėstytojai vyksta į Kazachstaną vesti seminarų, užsiima ekspertine ir praktinio vadovavimo (mentorystės) veikla ir kt. Universitetas užsieniečiams siūlo 376 tobulinimosi programas gydytojams, 31 programą slaugytojams.

Prof. Ž. Padaiga pabrėžia, kad programos sudarytos daugiau orientuojantis į praktiką ir individualų stažuotojo parengimą. 2012–2014 metais pasirašyta 39 sutartys ir 14 memorandumų. Per šį laikotarpį LSMU turėjo 12 „Bolašak“ stažuotojų, apie 200 individualių stažuotojų iš Kazachstano. Pasak TRSC dekano, šis bendradarbiavimas jau įgavo reikšmingą pagreitį ir turi tam tikros pridėtinės vertės – tuo galima pagrįstai didžiuotis.

Svečias Gani Nygymetovas, pristatydamas centro, kuriam vadovauja, planus išskyrė medicinos priežiūros bei inžinerijos sritis kaip investavimo prioritetus. „Bolašak“ – atviras ir mielai remia visus iniciatyvius bei pajėgius bendradarbiavimo partnerius. „Norime auginti naują kartą Kazachstane padedant šiam centrui. Amerikos universitetai mums kol kas uždari dėl kalbos, kompetencijos, pasirengimo stokos. Ieškome tinkamų partnerių Europoje. Jūsų universitetas atrodo patrauklus, mus domina išskirtinė studijų kokybė“, – susitikime kalbėjo Gani Nygymetovas.

Ave vita inf.